Prikaz jedne poruke
Stara 15.6.2013, 22:23   #2008
Voorm
Novi član

Član od: 10.6.2013.
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Ovako stvari stoje,ja vec 2 godine imam samo CCleaner i nista vise.
I uopste nemam nikakvih problema sa kompom.Al da se vratimo u proslost...
Na pocetku sam koristio vise antivirusa i desavalo se da mi rusi sistem nakon 2 sedmice,i naravno od pocetka mi uspori komp.
Jednom prilikom sam instalirao SpyTerminatora odma posle isnstalacije svjezeg windowsa i slucajno pustio skaniranje,ni manje ni vise nego 3.000 "trojanaca,worms" mi je nasao.
I tako sam dosao na ideju da mi antivirus ili extra programi,izuzev CCleanera,netrebaju.Googlam sve zivo i downloadujem,i sve mi ok.Da me je neko u ove 2 godine 'hakovao' pojeo bih svoju Visa karticu(jer je koristim za online kupovinu).

Ali zato totalno izbjegavam ulaziti na linkove na kojima doslovno pise "virus" i naravno neubacujem USB svugdje (tj. na veoma javnim mjestima).

U svakom slucaju 60%-70% ovih softwera je samo "fashion" sa laznim reportima da bi se softwer prodao ali ima i onih neprofesionalnih softwera koji mogu samo ostetiti komp.
Jer nije stvar koliko poslije skeneranja nadje,vec sta nadje.
Uopste neko poprilicno koristi najmoderniji strah danasnjice a to je strah od hakera i virusa.Ipak nije sve crno,samo se treba paziti.

Mozda se mnogi nece sloziti sa mnom,al osjecao sam u malom prstu leve noge da trebam ovo napisati ,nemojte misliti da sad pametujem nesto,ovo je jednostavno iz mog iskustva,kao i iz iskustva mnogih drugih.
Nije da netreba imati ovih programa,al pored CCleanera(ili slicnog) treba samo 1 antivirus imati,manja steta sistemu a nema velikog uticaja na performasu.
Voorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke