Prikaz jedne poruke
Stara 18.1.2012, 7:10   #1
nigga
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 221
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 52 puta na 50 poruka
Određen forumom Problem sa misem ili PS/2 jedinicom

Problem se javljao najcesce kad idem na Alt+Tab iz programa nekog ili igre, zakucava kursor (indikator) i nece ni da mrdne ili koci pomeranje kursora po ekranu (treba mu par sekundi).Posle par gasenja i ponovnog paljenja windowsa problem je nestajao kao rukom odnesen,sve do jucerasnjeg dana kada nakon par restarta i gasenja nije hteo sistem da se podigne.Dok sam se zamajavao oko sistema,izvadio bateriju na ploci,pokusavao da ga podignem na sve moguce nacine,jer sam u trenutku pomislio da je hard stradao ili tastatura,tek iskljucivanjem misa podigao je sistem,ali je i kursor i dalje zakucan na sredini prozora po vracanju misa.Uzeo sam od druga pacova i njega ubacio,ali ni on nije hteo,pomislih do maticne ploce je 100%.Medjutim,sad kad sam ustao,posle paljenja (zakucan kursor),pa restarta sistema sve radi kao podmazano.
Gde je problem,u misu sigurno nije,sve vreme je svetlela led dioda na njemu,u PS/2 jedinici verovatno? Da li je ona na putu da crkne i ako crkne da li se moze popraviti ili joj nema spasa?Svakako cu da kupim novog misa (USB) za svaki slucaj.Pitanja postavljam jer ne znam sta ce sledece da se desi prilikom restarta/gasenja kompjutera.
U device manageru pise da misi(ija) jedinica radi korektno,da nema problema sa njom.Da li postoji adapter PS/2 - USB za misa?Imam slican adapter USB-PS/2 za tastaturu.

Poslednja ispravka: nigga (18.1.2012 u 14:03) Razlog: s
nigga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke