tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 20.11.2020, 18:20   #366
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Šta znam, ja sam kupio pre desetak dana 5700xt, aorusovu, fresh driver, na bolovanju sam te je poprilično oprerećenja zadnjih tih desetak dana, jesam jednom dobio zeleni ekran dok sam igrao Vampyra i freezovao se PC, nisam ga mogao normalnim putem ni restartovati, ali možda je do igre, igrao sam ovih dana i zahtevnije igre od Vampyra i bilo je sve normalno...



Čitao sam po redditu, ti problemi su bili prisutni u većem obimu pri izlasku, ispeglano je to novim driverima... Opet zavisi i od hlađenja možda, ova aorusova mi ne prelazi 75c, možda bi bilo problema sa nekom drugom verzijom, FE su išle i preko 90c... Možda je i to napajanja kod nekih, ume AMD da povuče više, ipak je ovo 2x8 pin, kod mene je 750w chieftec recimo, doduše sa tvojom 580 svakako imaš iskustva što se toga tiče. Eto ti i Sajevac je imao neke probleme sa 5700xt, mada mislim da ih je rešio tako što je obrisao AF i vratio sve na default.



Ne kažem ti ovo da bi je kupio naravno, izbor je tvoj, ali samo malo da ti smanjim predrasude Možda se i isplati čekati, možda će nova 6xxx ili 3060 biti bolji izbori za sličnu cenu, ali bar sam ja odlučio da od čekanja nema ništa. Kao što sam naveo u drugoj temi, posle islaska nove generacije čeka se zaliha i stabilnost cena, nakon toga se može čekati TI, SUPER, XT i ostali modeli, jači i sa boljim hlađenjem, pa se onda čeka zaliha i stabilnost cena za njih, taman dođe u normalu kada ono neko najavi novu generaciju, i tako u krug. Tako da je čekanje uzaludno po meni, uvek će biti nešto bolje i nešto vredno čekanja, kada odlučiš da je vreme za zamenu, tada kupiš šta je u tom trenutku najbolji izbor i ćao. U ovom trenutku, po meni je to definitivno 5700xt, u ravni sa 2700 pa čak i 2700s, za dosta manju cenu.
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku madmarko na korisnoj poruci:
maxx (20.11.2020)