Prikaz jedne poruke
Stara 17.11.2020, 11:13   #12
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za SolidWorks 2019

Većina 3D CAD programa koristi openGL i u tu svrhu su profesionalne grafičke karte (Quadro, Radeon Pro) znatno bolji izbor. Ima i izuzetaka (Inventor, Fusion, Alibre Design...) i sa njima gejming karte rade podjednako dobro.

Moja preporuka za Solidworks početnika bi bila Radeon Pro WX 3200. Ne znam da li je ima u radnjama, ali na KP se prodaje za oko 200€ (u EU je manje, oko 170€), trebalo bi proveriti sa prodavcima. Quadro P620 je takođe dobra, ali ima samo 2GB memorije, što je po mom mišljenju nedovoljno danas, tj. nema smisla uzimati, posebno ne za 200€.

Gejming karte u tom cenovnom rangu su GTX 1650 (Super), RX 570/580, RX 5500XT... Ljudi kažu da i one rade ok u SW-u. Posebno ako će klinac da igra igre na tom računatu. Pošto se sa npr. WX3200 neće naigrati.

Ja koristim Inventor i u njemu nema nikakve razlike imeđu profi i gejming karti. Gemning karte čak prolaze i njihov alat za sertifikaciju, iako nisu zvanično podržane. Da koristim bilo koji drugi softver (tj. da nije Autodesk), kupio bih profi kartu, čak iako je skuplja a sporija.
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Space Beer na korisnoj poruci:
Dejan Simic (18.11.2020)