Prikaz jedne poruke
Stara 20.4.2020, 22:31   #44
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2020

Lepo, vidim da nostalgija po ko zna koji put drma proverenu staru ekipu forumasa


Drago mi je sto je objavljen tekst o programu za Spektrum koji je bio zapisan na Bajaginoj singlici i koji nikada nismo imali priliku da vidimo uzivo. Dobro se secam kada je taj projekat ugledao svetlo dana ali eto, do singlice i samog programa se nije nikako moglo doci.



E sad', svaka cast za intervju sa g. Solajicem koji se potrudio da rekonstruise taj deo racunarske istorije, pa i sa autorom programa Vuceljom. Uvek mi je drago procitati nesto na retro teme. Ali brate... malo je previse dato mesta intervjuima sa Bajagom i Instruktorima. Ja te ljude gotivim, dragi su mi, ali je jasno kao dan da oni nemaju veliku vezu sa kompjuterskim svetom. Evo da ste ih pitali koji Marshall je dobar za koncerte na otvorenom, da li za neku pesmu bolje ide Les Paul ili Stratocaster, gde su dobre ribe ili gde je kvalitetno pivo ali o racunarima ocigledno nije bilo smisla. I oni sami malo znaju o vlastitom projektu, sto je jasno iz njihovih odgovora.



Sa druge strane nije objavljen nikakav tekst u pomen Zoranu Modliju koji je itekako imao znacajne zasluge u pionirskim danima racunarstva kod nas. Jednostavno, neoprostivo.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Oggy (31.5.2020)