Prikaz jedne poruke
Stara 17.3.2015, 22:58   #1
dach81
Novi član
 
Član od: 10.7.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nesto ide, nesto ostaje 50000rsd

Pozdrav svima. Neki ce mozda prepoznati ovaj tekst posto je bio pismo meseca 01.2014. Sada je malo izmenjen.
Tada je doslo do "preusmeravanja" budzeta, tako da nista nisam uradio. Sad opet razmisljam o zameni konfiguracije, pa rekoh da se obratim ovde, posto vidim da nisam jedini... Dakle, konfiguracija je:
AMD Phenom II X4 940 Black edition(AM2+) 3.0Ghz, ploca ASUS M3A78, napajanje Seasonic 520W, RAM 2x2Gb DDR2 1066Mhz G-SKILL, Gygabite Radeon HD4850ZL 512MB(256bit), HDD: Kingston 120GB SH100S3(sistem), WD RE4 1TB WD1003FBYX(storage), monitor SAMSUNG BX2235 LED Full HD.

Specificno je to da su procesor, ploca i memorija stigli iz SAD, pa sam tada mislio da samo zamenim grafiku, a ostalo da zadrzim, jer mi se nisu nesto kupovale komponente ovde.
Sada ipak tezim zameni konfiguracije. Dakle, menja se ploca, procesor, RAM i grafika. Ostaje sve ostalo, sem mozda kucista, ali to je totalno ne bitno, samo da ima mesta za komponente i kulere...
Znaci za cetiri komponente otprilike 50000rsd. 8Gb rama se podrazumeva i bar 4 jezgra, ovo ostalo ne znam, pa tu vi nastupate. Licno naginjem ka AMD, jer mislim da ostaje vise para za grafiku, sto je i najbitnije za igre, za sta pretezno i koristim komp, mada i INTEL dolazi u obzir...
U sustini cilj mi nisu neka preterana podesavanja, samo da ide glatko u HD rezimu, a ako ima koji detalj vise usput, nije problem. Tako da ako neko misli da cu i sa SAMO zamenom grafike postici cilj, neka predlozi neku.
U obzir naravno dolazi i neki odlazak u HU, ali to ako je bas usteda...
Sve sto sam rekao je podlozno kritici i ispravci, posto nisam neki strucnjak, pa slobodno napomenite ako sam negde omasio... Pozdrav.

Poslednja ispravka: dach81 (17.3.2015 u 23:29)
dach81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke