Prikaz jedne poruke
Stara 7.3.2019, 19:15   #1
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Lightbulb Televizor 55" savet

Cao, treba mi savet, pretpostavljam da ce biti dobro ako se i Duke ubaci na topic. Ima slican topic malo ispod mog ali ne bih da otimam temu.

Ja bih pucao na neki ekran od 55". Svrha bi bilo gledanje TV-a i filmova, ne i za igranje. Da li postoji neki best buy
Pretpostavljam da su UHD i HDR standardi (HDR mozda jos ne), ali bih zeleo pojasnjenje u jacoj varijanti kako da iskoristim prednosti tih tehnologija. Razmislio bih i o svim kombinacijama ako postoji bolje resenje, pa cak i FHD i bez HDR-a. Korisnici TV-a nisu preterano zahtevni.
Da li je ok uzeti neki LG UK 6200-300-400...?

TV bi bio udaljen 2-3 metra sto je koliko vidim predaleko, pa bi to moralo da se regulise priblizavanjem ekranu.
Cini mi se da Duke preporucuje neki VA panel. Bitniji je kvalitet slike od uglova gledanja, ne bi bilo previse ljudi unaokolo koji bi morali da vide dobro sa strane.
Cena nije fiksna, moze i 400 i 600 i 800, mozda i preko ako ima smisla.

Potrebno je da TV prikazuje titlove kada pustim neki film sa USB-a. Da li postoji neka bolja varijanta pustanja filmova od kacenja preko USB-a? Da li je potreban neki poseban USB fles koji je dovoljno brz?
Da li se isplati kaciti laptop i koje su minimalne specifikacija za FHD i UHD? A kabl?
Mislim da ne bih koristio/placao streaming servise...

Imam jos par pitanja. Sve su to Smart televizori pretpostavljam, a posto imam pristup SBB EON nalogu sa nekim jakim paketom, trebalo bi da televizor dobro funkcionise sa tom aplikacijom. Da li je problem sto je taj EON paket na nekoj drugoj adresi - valjda nije jer moze da se instalira na nekoliko uredjaja, ukljucujuci Smart TV?
Da li je potrebna neka minimalna brzina Interneta za EON s obzirom da bi se TV povezao preko WiFi-ja sa netom?

Ne znam ni koje su sve opcije za kupovinu TV-a, moze i u radnji a moze i preko oglasa

Prilicno sam labav sa predlozima, moze eventualno i neka druga dijagonala, panel.. filmovi bi mogli a i ne bi morali da se gledaju u mraku

Poslednja ispravka: Oggy (7.3.2019 u 20:18)
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke