Prikaz jedne poruke
Stara 8.4.2015, 19:14   #10
Boban_Surogat
Novi član
 
Član od: 10.12.2014.
Poruke: 6
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za audio - DAW build

Evo, da se javim, sklopio sam mašinu. Otprilike je ista kao ova iz uvodnog posta, s par manje bitnih izmena:

i5-4460
ASRock Z97M Pro4
8GB Kingston HyperX Fury CL10
WD Blue 1TB
Spakovano u Cooler Master N200
LC Power sajlent nešto-nešto 550W

Na ovo je vezan još jedan samsungov disk za semplove, a očekujem još jedan štap rama uskoro i SSD.

Radi kao što sam i zamislio. Odradio sam ghetto benčmark na staroj i na ovoj mašini: pokrenuo identičan preset u Spire-u, pa ga kopirao dok procesor ne krene da se zaglupljuje. Skočio sam sa 12 na 45 takvih traka na najnižoj latenci koju mi kartica nudi(doduše, upoređivao sam ga s matorim c2q). Palio sam desetak Kontakata sa po dve-tri biblioteke u svakom, pošto mi toliko i maksimalno treba po projektu i nemam nikakvih problema. Opet kažem, najniža latenca je u pitanju, kapiram da kad budem krenuo da miksam, pa dignem bafer i krenem da frizujem trake, biće lufta za još 30% traka.

Eto, kompaktno kućište, ali sa dovoljno slotova za diskove, šteljiv procesor, ploča sposobna za potencijalni apgrejd sa K procesorom i dodatnih 16 giga rama. Iako za neke "svetske standarde" deluje kao obična kućna mašina za net i filmove, radiće posao vezan za produkciju dobrom delu entuzijasta. Mislim, ako niste Hans Cimer ili tako neka glavica, pa snimate šezdeset instrumenata simultano, a miksate ih dvesta.
Boban_Surogat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke