Prikaz jedne poruke
Stara 28.12.2021, 14:32   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Vredi li uzeti i5 umesto i3 za komp sa GTX 960?

sta je tu je.

@filip89x
jel znas koje je sve igre probao tvoj drugar? jel i on ima gtx960, presao sa istog i3 na isti i5?
znam da u nekim igrama (pogotovo starijim, koje iovako mogu da teram kako tako) necu dobiti ni jedan jedini fps.
ali ocekujem da u nekim drugim, uglavnom iz poslednjih nekoliko godina, koje na papiru zahtevaju jaci cpu od mog (a slabiju grafu), ipak bude ostan pomak.
dosta igara sam preskocio jer mi je (samo) CPU bio ispod minimuma, a grafa ispred.
dobar primer je metro exodus. trazi i5-4440 + gtx 670.
forza horizon 4 na primer za cpu minimum ima bas moj i3-4170, a grafu tek 650Ti.
monster hunter world trazi i5 4460 i gtx 760.
mass effect legendary edition trazi i5 3570 i gtx 760, a nisam odigrao ni jednu od igara iz te trilogije.
itd itd..
a ima i starijih igara kod kojih bi boost trebao da bude znacajan, pre svega mislim na witcher 3 i gta v.
jedva igrivi hitman i igrivi battlefield 1 koje trenutno imam na kompu mi koriste procesor 100% a GPU 70-80%. kada ne bude tako, videcemo koliko je to u frejmovima.

meni u sustini 45 vs 60 fps predstavlja razliku koja znaci igrati vs ne igrati neku igru. tako da ako mi i SAMO DVE solidne igre budu postale igrive, investicija (koja kosta manje nego jedna igra) je uspela.

trebalo bi da mi stigne cpu najkasnije do kraja godine, ako ne vec danas/sutra, pa cu pre nego sto ga zamenim bas da instaliram 2-3 igre i da testiram, pa javljam.

mozda i5 malo pomogne i u svakodnevnom radu.
mozda u madshi rendereru budem mogao da ukljucim po koju jacu opciju.
mozda nintendo emulatoru (kome cpu generalno mnogo znaci) bude dovoljan pomak pa odigram zelda breath of the wild. znam da taj emulator radi sa vise jezgara i nije mi previse falilo da i sa i3 mogu da odigram to.
pa windows-ow hdr ume da mi uspori ceo komp, mozda bude malo makar bolje sa i5, itd... videcemo.

da bar znam da ce dogodine cene grafi biti prihvatljive, pa da se strpim.
imao sam ranije trip da cuvam igre za novi komp, odnosno da ih ne igram na nizim podesavanjima, ali dok dodje vreme za novi komp bice i jos igara sa jos boljom grafikom. dosta ih je vec koje svakako ne mogu da odigram zbog grafe i koje ce svakako ostati u steku.
sve i da puknu kriptovalute, cene ce i dalje biti previsoke. gejmeri ce potrcati da kupuju i kad cene padnu 20%, a meni je i to premalo snizenje.

Poslednja ispravka: polarnimeda (28.12.2021 u 14:42)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke