Prikaz jedne poruke
Stara 22.4.2011, 0:34   #10
Mare[Bg]
Član
 
Član od: 11.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 356
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Aj da se javim kao vlasnik gorepomenutog LG-a.

Koristim ga 3 meseca, prvi mi je telefon sa androidom.
Da krenem od fizičkih karakteristika. Dizajn je po meni ok, ali izrada nije baš na nivou. Plastike su nekako "jeftine", sav krcka, poklopac od baterije ume da se otvori dok mi je telefon u džepu, a i prilično lako se grebe. Najviše mi smeta što loše leži u ruci. Nemam osećaj sigurnosti dok ga držim, non stop kao da klizi.
Ekranom sam zadovoljan, osetljivost je taman kako treba. Boje i rezolucija su ok, na suncu se malo slabije vidi, ali to se može popraviti jačom osvetljenošću.

Što se tiče software-a, Lg je izbacio zvaničan upgrade na Android 2.1, pa se može jako lako preći sa 1.6 na 2.1.
E sada, nisam baš najzadovoljniji funkcionisanjem OS-a. Ume da baguje iz čista mira. Nekada leti, a nekada mu treba 10 sekundi da otvori numeričku tastaturu da bih mogao da okrenem nekoga. Do sada sam ga jedno 3 puta resetovao iako ne koristim mnogo aplikacija. Maksimalno sam ga rasteretio sa widgetima i pozadinskim procesima.

Prijem signala je OK, zvučnik je OK, wifi koristim prilično često i nisam imao problema sa signalom, jedino GPS-u nekada treba i po 10 minuta da uhvati signal, ali imam poseban gps uređaj, pa ga ne koristim na telefonu.
Kamera pri jakom svetlu daje čak i dobre slike, ali pri slabom svetlu je katastrofa. Inače poseduje i manuelni fokus, čak i biranje iso vrednosti, što me je iznenadilo, iako nema neke koristi od toga.

Probao sam razne aplikacije i većina radi dobro. U nekima se oseti kao da usfali ram memorije, al ništa strašno. Probao sam i nekoliko 3D igara (NFS Shift, PES 2011, Speedx3D...), sve su funkcionisale dobro, bez seckanja.
Za sada sam jedino uspeo da ga preopteretim sa Angry Birds (koja čak nije 3D igra) i to na malo kompleksnijim nivoima, koji su gotovo neigrivi.
Moram da napomenem da iGO nekako usporeno radi, ali može da koristi, tj. radi posao.

Umalo da zaboravim na bateriju.
LG je odradio pravi potez kada je stavio 1500mAh. Kada ga drndam po ceo dan sa wifi-em i aplikacijama izdrži i do 2 dana, a uz neko umereno korišćenje izdrži oko 4 dana. Moram da napomenem da mi je podešen na 2G i da mi je isključen gprs, pa tu verovatno malo štedi.

Ne znam da li sam izostavio nešto, al slobodno pitaj šta god te interesuje.

Da sumiram.
I pored svih mana sam prezadovoljan time što sam dobio za uložene pare. Prilično korisna i funkcionalna stvarčica.
Mare[Bg] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare[Bg] na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)