Prikaz jedne poruke
Stara 4.2.2012, 12:28   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Warlock: Master of the Arcane

Uzeh malo da probam sinoć, ali mi igra deluje veoma... čudno. Na prvi pogled, "magijska civilizacija", tj. Master of Magic. Prikaže se mapa sveta u 3D, izdeljena na šestouglove i sa gradovima, zidinama, sirovinama i jedinicama. Tu su šume, mora, ljudi, orci i nemrtvi... Različiti čarobnjaci. Moguće je prilagoditi i svet na kojem se igra i sopstvenog lika, do detalja poput božanstva i izabranih početnih magija.

Međutim samo igranje je malo neobično. Možda je razlog što još uvek ne postoji tutorijal, ali nema nekog vidljivog menija u kojem bi se lako mogle graditi jedinice ili građevine. Potrebno je ručno ući u "grad" pa izabrati građevinu (npt. bat-tower je kula koja, pretpostavljam, pravi slepe miševe, a piše da ima napad +2, ali kad sam je izgradio nemam pojma da li već sadrži jedinice, da li su "usidrene" u njoj, ili mogu da ih napravim i pošaljem negde).

Sa druge strane, kretanje jedinica je kao u Civ, izaberete ih i pošaljete, pa idu u tom smeru koliko mogu u tom potezu. Strelci su simpatični, animacije njihovog spremanja za paljbu i svih ostalih akcija su skroz profesionalno urađene.

Dakle, nisam se nešto trudio da ispitam igru već sam je čisto uključio iz znatiželje... i posle početnog oduševljenja brzo se smorio i odustao, jer me mrzelo posle celodnevnog rada da gubim vreme i skontavam kako se šta radi, umesto odmah počnem da igram.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2012-02-03_00002.jpg
Viđeno:	56 puta
Veličina:	102,5 KB
ID:	42316   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2012-02-03_00004.jpg
Viđeno:	58 puta
Veličina:	100,9 KB
ID:	42317  
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke