Prikaz jedne poruke
Stara 15.6.2007, 15:57   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Best Live OS, CD Boot

Interesuje me koji je po vama najbolji live OS koji se boot-uje sa CD-a ili sa Fleshke ili ne mora da bude OS vazno da moze mi omoguci da na racunaru gde
ne moze da se pokrene Windows da pristupim Hard disku sa NTFS fajl sistemom i da sa particije C iskopiram bitne fajlove na D particiju , da bih posle mogao da formatiram C, ali bez toga da rename-uje fajlove na 8 znakova + ekstenzija kao u MS-DOS-u, Probao sam Live Linux Knoppix, on moze da pristupi fajlovima i da ih otvara ali ne moze da ih kopira (prijavljuje mi gresku prilikom pokusaja kopiranja) . takodje Imam Hirens BootCD 8.4 i jedino Pagaon NTFS drajver za MS DoS radi dobro od svih drugih ponudjenih, tako da mogu tu pomocu file wizard-a U Hirens-u sa ucitanim Paragon NTFS drajverom za DOS da prekopiram neke fajlove sa particije na particiju ali budu rename-ovani na 8 znakova, ali to nije to , a nemogu da pokrenem Mini Windows 98 sa HBCD kad je ucitan Paragon Mount all driver, pri svakom pokusaju podizanja Mini Win98 kompjuter se gasi. Tako da mi je sad ptrebna preporuka za Neki Live OS koji moze da pristupi NTFS particijama i da moze da kopira fajlove bez skracivanja naziva. Pozz
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke