Prikaz jedne poruke
Stara 12.6.2021, 8:38   #855
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

ja radio oko godinu i po dana do pre godinu dana i batalio.

bilo je 1,4$ po casu ali preveliki pritisak jer ti posao zavisi od ocena, a ocene ti zavise od srece koju ne mozes stalno da imas. tipa, upadne mi klinac koji vristi ceo cas, ne konstatuje me, na kraju mi zalepi keca i obori prosek tako da od toga ne mogu da se oporavim mesec dana.

posle dodje baba kojoj puca veza, ali za to okrivi mene i da mi trojku, opet ode prosek.

pa dodju neki sa poremecenim zahtevima, tipa da im uzivo objasnjavam video koji su izabrali jer je na engleskom, a ono jos neka tema u koju opste nisam upucen.

mogu da ti rade sta god hoce, ne mozes da budes spreman za to. cak su iskljucili bili da od drugih profesora procitas utiske o uceniku koju ti je rezervisao cas, jer su mnogi poceli da otkazuju casove kada procitaju da je budala.

pa se desavalo da je veza sa serverom slaba da nisam mogao pred cas samo da potvrdim da sam tu. i onda ti blokiraju cas. em ne zaradis, em ti skinu duplo u odnosu na kolko cas kosta, em izgubis ucenika koji je mogao da bude stalan.

bukvalno ko je pre tih ocena stekao bazu stalnih ucenika, stekao je. ovo posle samo ako te luda sreca gleda.

smesno je da polazes testove da bi te primili, dokazes im da si dovoljno dobar, i onda te ucenici ocenjuju... uzasan osecaj. to ponizavanje nema ni na kamerama za odrasle.

stavise, cuo sam da su neki radili radnju sami sa sobom gledajuci zenske predavace. i sta im onda urade? nista. ugase im nalog i oni otvore novi i dodju opet. a devojci - izvinjavamo se, vise srece drugi put.

sve u svemu poceo je stomak da me boli od frke ko ce da mi upadne i jednostavno sam batalio. jedna od boljih odluka u zivotu. da nisam, sve sto zaradim bih potrosio na lekove, a zarada ionako bila bedna.

to je nekad bilo dobro (nije me zahvatilo). bilo skoro 3$ po casu, kome se svidis da ti lajk ili srce, a kome se ne svidis te jednostavno vise ne uzima i gotovo. mogao si samo da napredujes nekako. bilo dobro, dok nisu videli da ima dovoljno ljudi koji ce da im rade za kikiriki. vazi. cao.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke