Prikaz jedne poruke
Stara 21.4.2006, 9:29   #52
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Star Wars

@Grimm_SBL
Očigledno je da si filmove gledao površno, ili barem površno gledaš na njih. Filmovi ne mogu da se gledaju na taj način, a pogotovo ne Star Wars filmovi. Nemam nameru da citiram posebno sve što si rekao, ali uglavnom po tvom izlaganju vidim da ti je gotovo svuda promakla suština, koju bi verovatno primetio da si se malo udubio u celu priču. Previše tražiš realnost, a Star Wars upravo to nije, Star Wars je fantazija. Imzadi ti je lepo rekla
Citat:
Ko će znati kakav je zakon "In a galaxy, far, far away..."
i time svaka priča o ovozemaljskim zakonima prestaje da važi. Recimo, zašto ti izgleda glupo to što Anakin pobeđuje na trkama kada je taj isti Anakin napravio robota koji ume da misli ? Čudi me da to nisi pomenuo... Stvar je u tome što Anakin, iako je humanoidnog izgleda, nije čovek... bar ne onakav kakve svakodnevno viđaš na planeti Zemlji... Lukas je mudro propustio da kaže bilo šta o anatomiji većine bića koja možemo videti u Star Wars univerzumu, tako da možemo samo da predpostavljamo za šta je ko sposoban... E to je ako pričamo realno, a kao što već Rekoh Star Wars nije realnost, već fantazija, a u fantazijama je sve moguće. Mislim, tražiti realno objašnjenje kako je Anakin pobedio u trci je isto kao i tražiti realno objašnjenje kako Gandalf uspeva da koristi magiju u LOTR triologiji. Dakle, nije objašnjivo, jednostavno je tako. Dalje, pomenuću još Jar Jar Binks-a, gde ti je baš promakla suština. Dakle, to je biće koje je odbačeno od strane svog naroda, ali koje nije izgubilo volju i koje nije posustalo da bi na kraju ipak ponovo bio sa svojima i čak od istog tog naroda bilo odlikovano jednom titulom koja je u tom narodu jako značajna... zahvaljujući dobroti i gotovo dečačkoj duševnoj čistoti koju poseduje... To je jedna jako lepa poruka, samo je treba shvatiti. I samo još deo o Evoksima, gde ti je još više promakla suština. Stvar je u tome što je Lukas hteo da kaže da nije potrebno imati 2m visine, Švarcenegerove mišiće i ultra-mega-giga-blaster pušku da bi se dobila bitka. Kako bolje to prikazati nego koristeći mala i simpatična šumska bića koja koriste primitivno oružije i samu prirodu, a pre svega mozak. Možda bi tebi lepše izgledalo da su koristili humanoidne patuljke, ali meni ne bi. Poruka je da surova sila (mislim na fizičku silu, a ne na Yedi force) ponekad nije dovoljna. I uopšte dosta ti promiče poenta, jer kao što rekoh, na sve gledaš površno. Preporučio bih da ponovo pogledaš te filmove, ali da se malo udubiš u njih. Ako ti to ne pomogne, onda možda Star Wars i nije za tebe, jer ipak se ukusi razlikuju i nije sve za svakoga.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke