Prikaz jedne poruke
Stara 21.4.2006, 8:58   #51
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Star Wars

@Imzadi necu te ciitirati, jel' mrzim kad mi post staje na dve strane.

Ali da krenemo redom:

1. A za ratovanje? KO bi dozvolio detetu da ucestvuje u bitci? I kako nemaju zakone, kad su ima usta puna demokratije, ljudskih prava i sveopsteg dobra?

2. Kakva smotanost i neiskvarenost? U Galaksiji koja je stalno na granici izmedju sveopsteg/planeto-unistavalackog rata sa konstantnom tamnom pozadinom (Empire Strikes Back npr.), uveden je lik JAR - JARa da bi mame i tate povele i decicu u bioskop, te da od konstantne borbe izmedju svetla i tame napravi porodicni film u rangu sa Draga smanjio/povecao sam decu. I najgore od svega je sto je to uradjeno samo da bi se izvukao jos koji dolar iz dzepa Joe Consumera. Verovatno je Lukas razmisljao "ako odrasli dolaze, sto ne bi i doveli babu, dedu, decu i psa, izvucemo im koji dolar i ja mogu da imam vise para nego sto imam sad"

3. Sam izgled njegov (Christianov) me nervira (ti verovatno mislis suprotno), a lik glumi isforsirano. Nikad ne potrefi potrebnu jacinu glasa, uvek mlatara rukama, uvek zanoveta (doduse za ovo je kriv Lukas, jer je on pisao tekst), patetican je i po meni nikad nije izgledao kako sam ga zamisljao. I jos jedna stvar, NE LICI na DARTA VADERA koji je skinuo Masku na kraju RoJ (oblik nosa i trepavica koje se sasvim lepo vide bez obzira na sto je nosio masku toliko dugo). Verovatno znas kako izgledaju Luke i Leia? Da li ti iko od njh (a pogotovo Luke) lici kao potomak Anakina i Padme?

4. Antologijski samo zbog cinjenice da vidimo kako nastaje DARTH VADER kakvog volimo.

5. Zar ne bi bolje izgledalo njegov bes, kad bi istrgao sto, bacio ga i usmrtio kojeg Stormtroopera? Kad bi napravio haos u sobi, a ne k'o Frankenstajn - samo da izpuzi ruke i krene "step by step"! Ne govori se u tom delu filma o gomili mesa koje su neprirodno spojene, vec o drugom najmocnijem coveku u galaksiji.

6. Procitaj sve sto sam napisao o tome - znam da je u pitanju 1977 i da je to pionirski pokusaj, ali borbe su ocajne poredjenje, ako se uopste moze porediti, Obi Van Kenobi - Vejder i Joda - Grof Doku. Cetvrti je sa tehnicke strane (za borbe govorim) kataklizma, drugi je fenomenalan, ali cetvrti vredi gledati zbog svega ostalog, a drugi samo zbog borbi koje traju 5 min. od filma koji traje 3h.

7. Pa trebalo bi ih nahraniti da bi postali Sithi...

- I guess you're right! And by right i mean wrong! -
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke