Prikaz jedne poruke
Stara 6.5.2019, 21:58   #266
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Pa ovo i jeste merenje kad ga podese najbolje što može, pre podešavanja je još gore. Nisu ni jedini koji su to zamerili, Notebookcheck i još nekoliko sajtova koji rade slična merenja su svi pomenuli problem sa lošom kalibracijom. To sa gamom sam već viđao na drugim modelima kad preteraju da bi delovalo punchy pa crush-uju crne nijanse. Uglavnom nema načina da se to ispravi ako fali dobrog fabričkog profila (rani Samsung Amoledi su imali taj problem i nisam ih voleo zbog toga, danas imaju profile za svačiji ukus pa to više ne važi).

Za UI i surf mi je to nebitno i kontam da većini zaista nije bitan detalj ali sam ja malo specifičan po tom pitanju i znači mi kada visim na forumima za fotografiju, flickr-u i netflixu. Apple npr. uvek ubode pravo u centar sa skoro savršenom kalibracijom ekrana i to sam uvek cenio kod njih, kao i zvuk, ali cene su... Većina Xiaomi kupaca možda i ne razmišlja o tome ali i Xiaomi najčešće odlično kalibriše svoje ekrane. Baš se ovih dana oduševljavam sa Mi 5 ekranom koji je IPS ali ima vrlo tačne boje, gamu i belu na skoro idealnih ~6500K.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke