Prikaz jedne poruke
Stara 26.8.2018, 19:33   #391
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora digitalnog fotoaparata

Ne verujem da bi joj D7200 prijao, veliki je i težak aparat, sa objektivom bi izašao na 1KG i mislim da je samo za ljude posvećene ovom sportu.

Inače, kao korisnik Nikona, ne bih ga preporučio osobama koje žele što lakše iskustvo. Jesu im odlični senzori i prilično oštri kit objektivi ali je loša jpeg kompresija a balans boja hoće da povuče na zeleno,plavo... ja sam retko kad zadovoljan nijansom kože iz aparata i često malo korigujem u obradi. Za stvarno odlične rezultate od Nikona (koji mogu da se dobiju jer imaju odlične senzore čak i u najjeftinijim modelima) mora ipak da se koristi raw da bi se izbegla loša jpeg kompresija i da se malo ručno došteluju boje po potrebi. Iz Canona mi izlazi lepši gotov jpeg.

I da budem potpuno otvoren, ako ta prijateljica želi samo neku point and shoot varijantu koja je lagodna za korišćenje, ja ne bih ni Nikon ni Canon DSLR-ove... Bacite pogled na Sony RX-100 IV. Aparat je kompakt ali jedan od najboljih, ima objektiv 24-70 mm što je praktično za većinu "normalnih" situacija, plus je brz objektiv sa svojih f1.8-2.8 i ima optičku stabilizaciju. Sam aparat dolazi sa gomilom korisnih funkcija tipa face detection, eye detection... koji bi joj olakšali život. Plus je vrlo mali i težak 300g pa može da ga nosi u torbici (nasuprot DSLR-a koji je mnogo kabastiji i mora da ima neku torbicu posebno za njega). Ima ga jedan moj poznanik i skoro mi je pokazivao fotke pravljene sa njim, bio sam maksimalno prijatno iznenađen. Evo možeš i nešto primera sa gugla da pogledaš - link.

Poslednja ispravka: Aibo (26.8.2018 u 19:43)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Nebojsa111 (26.8.2018)