tema: Half Life 2
Prikaz jedne poruke
Stara 24.2.2015, 21:49   #827
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

@Asmodeus
Slažem se, igre i sa manje kvaliteta su postajali klasici. Kombinacija par elemenata, koji su se savršeno uklopili, može da prenebregne nedostatke i učini igru klasikom.

I da, gomila stvari je na visokom nivou i trebalo bi da je to dovoljno prema navedenoj formuli da igra bude klasik, ali u mom slučaju to nije dovoljno...
Razlog si i sam naveo u svom postu:
Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
jer je fokus u dvojci na medjuljudskim odnosima i prozivljavanju vodjenja revolucionarnog rata protiv vanzemaljske okupacije iz drugacije perspektive
U kecu igra počinje laganim uvodom, još jednim radnim danom, gdje Frimen dolazi na posao, ćaska sa čuvarima i kolegama, prije nego što krene sa testiranjem... Posle toga priča se raspliće kroz seriju događaja (mada je i dalje labava, ali poštujući glavne postulate Valva da se priča odvija samo kroz igračeve oči tj. kroz ono što on vidi, bez prekidanja igre animacijom ili pak da igra počinje animacijom). Prešao sam igru osjećajući se kao Gordon Frimen, naučnik koji radi u Blek Mejsi i koji je došao u situaciju da se bori za goli život i za spas planete... Tu neka veća priča i nije bila potrebna, kao i njena razrada, već sam i u odsustvu iste u većoj mjeri, bio uvučen u kožu diplomca MIT-a, kome radni dan kreće naopako... Legenda je rođena!

Dvojku počinjem u vozu, bez ikakvog uvoda i objašnjenja otkud ja u vozu i šta treba da radim... Da, u jednom momentu dobijam svoj vjerni pajser (dobro neki pajser, ali ja vjerujem da je to onaj moj iz keca... ) i zadatak da nađem Aliks i ostatak ekipe u Blek Mejs Istu... Ali i dalje nemam odgovora na pitanja iz početka. I dalje nemam onaj osjećaj da sam ja d Gordon Frimen. I dalje se niko ne pita gdje sam bio xx godina. Sve što sam saznao iz početka HL 2 je da sam važna ličnost (kako Otporu tako i Kombajnu), iz ne znam kog razloga. Jednostavno rečenica „prava osoba na pogrešnom mjestu može da napravi razliku u svijetu”, meni nije dovoljna i ne predstavlja odgovor na pitanje šta ja radim u igri... Odgovor na neka pitanja nisam dobio do kraja igre, a na kraju ispostavilo da ih nikad neću ni dobiti od očekivanog izvora informacija .

U takvim okolnostima jednostavno se nisam osjetio kao u kecu, kao lik iz igre koju igram, koji trebao da bude lik koji poznajem, lik sa kojim sam prošao sve i svašta... Ne vjerujem da bilo drukčije i da je glavni lik bio neko drugi, a ne čuveni doktor sa pajserom.

Prosto, ako igra ne postigne to kod mene, ne može biti u vrhu...
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DaAli na korisnoj poruci:
Marshall George (21.12.2015), Rainman (28.2.2015)