tema: Half Life 2
Prikaz jedne poruke
Stara 22.2.2015, 15:18   #822
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Znam sta hoces da kazes, ali mislim da je to jedna od vrlo malo mana koje mogu da se nadju HL2-ci (i mozda malo slabiji AI u odnosu na keca, ali nista strasno), opskurna prica cija struktura u dvojci moze da se uporedi kao sto je player1 rekao, sa n-tom sezonom u nekoj seriji cije je dalje snimanje potom otkazani, ali bez obzira na to, reci da je prica losa je malo neukusno, jer je fokus u dvojci na medjuljudskim odnosima i prozivljavanju vodjenja revolucionarnog rata protiv vanzemaljske okupacije iz drugacije perspektive, nesinematicke, neholivudske, mnogo realnije real-life iskustvu...
Sve ostalo, od gejmplej mehanike, grafike, fantasticne muzike i zvucnih evekata, evnironment storytellinga koje narator sjajno istice u svojim videima, uverljivih likova, pacinga u gejmplej mehanici (trenutak kada pomocu feropoda vodim armiju antliona na combine utvrdjenje u zatvoru je za mene bio nirvana) je na vrhunskom nivou i stvara jedinstvenu atmosferu kakvu sam retko gde drugde doziveo u igrama. Sve to uzrokuje nostalgicno prisecanje kad god neko pomene HL2, to nije fanbojizam, vec reakcija na nesvakidasnje iskustvo kakvo HL2 pruza.
I sam kazes da je sve ostalo na tako visokom nivou, cak i po tvom vidjenju, zar nije to dovoljno da smesti igru u sam vrh? Pa i igre sa manje dobrih elemenata su postajali klasici u svoje vreme.

Poslednja ispravka: Asmodeus (22.2.2015 u 15:41)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (22.2.2015), bokela (23.2.2015), nameless1 (22.2.2015), player1 (22.2.2015), Skenderevo (23.2.2015)