tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2016, 18:40   #2523
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ali u tome i jeste poenta - gomila stručnjaka za sigurnost skoro svakodnevno češlja taj kod u nedogled i traži rupe. Kad ih nađe, onda ih ispravi i kod postaje bolji/bezbedniji. Bezbednost se ne zasniva na sakrivanju algoritma nego na drugim njegovim osobinama (jačini ključa itd).
Ma nije ni to baš tako jednostavno. Koliko je samo open source projekata u poslednjih godinu-dve dana pokazalo neverovatne sigurnosne propuste koji sežu više od deceniju unazad. Samo zato što je kod javno dostupan ne znači da je sigurniji niti da više ljudi zapravo proverava šta u njemu piše. Da je drugačije svako od nas bi kompajlirao svoje programe iz source koda nakon što lično proveri šta u njemu piše. Realnost je potpuno drugačija jer 99,99% korisnika ne želi ili nije sposobno da samo uradi proveru.

Što se desetke tiče meni lično prikupljanje informacija nije toliki problem. Koristim razne "radoznale" ekosisteme već godinama pa sam koliko-toliko navikao iako dosta vodim računa o privatnosti. Ono što meni smeta kod Windowsa 10 je nedostatak kontrole nad sopstvenim sistemom i što svaka sledeća iteracija svodi na sledeći meme...

Spoiler za You'll take it and you'll like it:
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aibo (8.8.2016)