Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2013, 13:49   #131
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Odličan telefon, dosad sam mislio da se bez ijedne značajnije mane koja bi meni smetala, a sad vidim da je ''debeljko''. Debeo je 11,6 mm, što je po meni prilično.

Ne znam za vas, ali u posljednje vrijeme isključivo gledam i upoređujem debljine telefona i što je tanji, to mi je zanimljiviji. Idealno je između 8 i 10 milimetara, dok su rijetki oni koji su tanji od 8 milimetara. Ovaj Kinez koji imam, Cubot GT99, ima praktično iste specifikacije kao i Moto G, a debeo je svega 10 mm. Za Kineze je tipično da su deblji, ali nisam očekivao da je Moto G deblji od mog. Vjerovatno je to povezano minimizacijom tehnologije proizvodnog procesa telefona, odnosno što je smartfon tanji, to je skuplji za proizvesti. Zato je ova Motorola neobično jeftina. A tu je i jača i veća baterija, zbog toga je dodatno deblji. A zanimljivo je da mi težina telefona nije nimalo bitna, samo debljina, odnosno ''elegancija''. I stvarno je lakše nositi u džepu tanak telefon, nego neki koji će naduvati farmerke pa izgleda kao da nosim bombu u džepu.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke