Prikaz jedne poruke
Stara 16.11.2006, 1:50   #9
Kaiser Soze
Član

Član od: 5.11.2006.
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Muzika u pozadini kad se otvori stranica.

Neee... Iris RULES!

Samo decku da preporucim nesto. Da tu pemu koju planira da stavi na sajt osiromasi sto vise, neka bude u 24kbps ili manje! vecina nece ni primetiti, a pretpostavljam da ce to biti neki instrumental u kome se to nece osetiti toliko.

E sad kako to da izvedes.
Za ovaj recept ti treba:
1 x mp3 numera
1 x iTunes
1 x PC or Mac
3 minuta vremena

Pretpostavljam da si uzeo neku pesmu, primera radi "4 Asa - Milena.mp3", koja je u 128kbps ili u vecem kvalitetu (najcesce je 128). E sad neko ce povikati: "A sto ne SoundForge!!??" - zato dragi moji sto to kosta 380 eura prema zadnjoj racunici, dok je iTunes potpuno besplatan i moze da konvertuje muziku u razlicitim podesavanjima kvaltiteta u cak 5 formata (MP3, AAC, AIFF, Apple Losseless i WAV).
Znaci kada instaliras iTunes, ides na Edit>Preferences>Advanced>Importing>na padajucoj listi izaberes MP3>zatim kvalitet Custom>i pogleas sliku koju sam zakacio.

Zatim lociras pesmu na HDDu i drag and drop u iTunes (bacis je u listu Library na vrhu), ili nacin 2. da u iTunesu ides File>Add File to Library i pronadjes ga na HDDu i OK.
iTunes ce ubaciti pesmu bez uticanja i konvertovanja. Posto pesmu zelimo da konvertujemo u (neka bude) 16kbps, kliknuces na nju (pesmu) desnim tasterom u iTunesu i izabrati Convert selection to MP3 (slika je prilozena).

Kada iTunes konvertuje sliku, otvori My Documents>My Music>iTunes> i tu ti je pesma.
Posle je jednostavno dodas u Flash i eto.

Preporuka, nemoj ubacivati pesme vece od 400kb i nikako da ti zbir prelazi tih 400kb, jer modemska veza je i dalje u 65% domova koji idu na net.

Eto toliko od mene, nadam se da Iris ovo odobrava?

Odoh da citam knjigu...
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke