Prikaz jedne poruke
Stara 2.11.2008, 13:02   #376
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Question Re: Temperatura kompa

Za moje pitanje je najbitnije da navedem Intel E8400 (stock speed ), CM Hyper 212, kuciste Chieftec CH-05B-B (dve devetke duvaju u hdd, dve 12-tice tek treba da ugradim), sobna temperatura 22 stepena, centralno grejanje u stanu. Ako treba jos informacija pogledajte javni profil. Azuran je.

Nekoliko meseci me glodju neke stvari u mozak. Razlog nije neki problem u radu kompa nego u proceduri namestanja kulera na proc koja nije bas ispostovana u servisu.
Da skratim. Na proc je stavljena pasta koja je dosla uz 212 kuler a sam kuler je namontiran 5 sati nakon toga, pasta se stvrdnula ali je nanesena na proc preko skoro cele povrsine (sve ovo zato sto sam trazio druge srafove jer su originali bili zarobljeni na plocici za am2 zato sto je neki siledzija toliko jako srafio 212 kada je isti trebao da hladi moj bivsi amd x2 4000+). Barem su upotrebljene originalne matice.

Rezultat toga su temperature koje su bile 3 stepena vise po jezgru od ove na slici i u idle i load jer sam imao neko s..nje od kucista. Sada imam Chieftec CH-05. Merio sam u Real temp 2.7 kroz polucasovnu prime95 torturu.

Minimalna zabelezena temperatura je 33 i 30 stepeni a maksimalna 46 i 45 stepeni.

http://i35.tinypic.com/vou89v.jpg

1.Da li je vredno truda da odnesem komp na ponovno stavljanje paste po propisu ?

2. S obzirom koliko je CM 212 veliki i tezak cudi me sto u pakovanju za njega nema plocice za socket 775 koja se stavlja ispod maticne ploce ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke