Prikaz jedne poruke
Stara 2.1.2021, 16:31   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Samsung 43 Q60T QLED TV

Slobodno upadaj, ozbiljne priče o kvalitetu slike van "šta da kupim" se ionako retko nalaze.

Ja sam PC prebacio da ga vidi kao Home Theater baš da bih dobio punu obradu slike, uključujući i interpolaciju. A onda kad igram samo aktiviram Game Mode koji je svakako isključi. Tako mi je malo lakše i brže nego da šaltam između PC i Home Theater. Mada ubedljivo najveću količinu filmova i serija konzumiram sa Netflixa, nekako sam se ulenjio i volim to sve sa daljinca bez da se pomeram sa kauča, downloadujem torente unapred, itd.

Ja inače volim srednju količinu interpolacije, taman koliko da osetno ublaži judder kad se npr. rotira kamera a da ne uvede soap opera efekat. Mislim, džaba mi u brzo promenjivom materijalu 4K ako je pokretna rezolucija 300p, što je standard za LCD-eve bez motion interpolationa. Znam da se do nekih 600-650 linija podigne bez uvođenja negativnih efekata (nivo 3-4 na Samsunzima) i to mi baš prija za oči. Čak sam sklon da nategnem i stepen-dva jaču interpolaciju (držim na 5) za još veću čistinu nauštrub vrlo, vrlo malo soap-opera tripa. Trebalo mi je nekad par dana da se naviknem na tu malu dozu uglađavanja a onda mi bude i lakše za oči i prosto više stvari vidim u bržim dešavanjma. Nakon par godina korišćenja interpolacije mi 24fps film bez nje izgleda kao slide show, bukvalno glava počne da me boli.

Razumem te što se garancije tiče, ja sam nekako uvek bio hazarder i brz na okidaču da sve čačnem i doštelujem... po principu que sera sera.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Lex987 (2.1.2021), polarnimeda (2.1.2021)