Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2006, 3:07   #54
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: objasnjenja pocetniku

Citat:
Šta ću, ja sam arogantan tip. Meni je jeftinije da za sve ono što ne znam unajmim čoveka koji to zna
U redu je da pozoveš majstora da ti malo “dotera” kuću ili da odeš kod mehaničara da ti “sredi” auto ali ne i da unajmljuješ specijalistu za fiziku ako iz već pomenutog „Vučića-Ivanovića“ treba da pročitaš dve glave. No i ovo je subjektivna stvar.
Citat:
a vreme koje bi izgubio učeći nešto što ko zna kada će mi zatrebati iskoristim za pametnije stvari
Lepo je znati šta su pametnije stvari a inače ovo je klasičan izgovor i jedan od razloga zašto jednostavno „cvetamo“ sa opštom kulturom. Neće ti mozak istrunuti ako naučiš šta su Njutnovi zakoni! Bar do te mere da znaš kako kasnije možeš da ih primeniš. Ako nisi primetio fizika nije nauka već sve što te okružuje pa i ti sam
Citat:
nemam potrebu da znam sve, već samo ono što mi je dovoljno za ono čime se bavim.
Jedini problem leži u tome što se definicija „dovoljnog“ menja svakog dana pa ne možeš da kažeš da si ozbiljan u bilo čemu ako i jedan jedini trenutak zapostaviš to što radiš

Citat:
Što ? Ne umeš da napraviš kalkulator u C++-u ? Pa što ne kažeš, saću ti ja zbrčkam jedan, pa ti sa C++ samo dodaj svoje ime kao ime autora. Tolko valjda možeš da uradiš
Pa ja sam mislio da ćeš da predložiš nešto hrabrije od toga. Recimo da ja tebi dam da napraviš 3D engine po nekoj specifikaciji a da ja uradim taj kalkulator u C++-u pa da se posle zamenimo Pa da proverimo koliko je kome prosečno vremena trebalo da odradi obe stvari Naravno engine moraš da naprviš a ne da ga jednostavno „pozajmiš“ sa net-a jer bi onda i ja imao pravo da skinem gotovu verziju kalkulatora
Citat:
E sad si me ubedio da si apsolutni stručnjak, jerbo ja tebe ništa ne razumem... i beznadežno teško komuniciramo
Pa sad bar znaš da se to dešava zbog „dve dimenzije“ :dzavo
Citat:
VB 2005 Express je free forever. Sorry.
Pazi stvarno. Ne postoji više ograničenje od godinu dana. Znači ovaj deo se promenio. Jedino što je i dalje nepromenjeno (a to ćeš naravno tek naći u FAQ-u) kada skineš komplet je šta sve pomenuti Express paket NE sadrži i šta sa njim realno možeš da uradiš. Za Visual Basic vidim da fali par dobrih komponenti i dalje ali mislim da je deo koji se ne može oprostiti vezan za izostanak MFC-a. I to da koristi početnik??? Smešno. Nije mi jasno kako samo možeš da radiš u tako obogaljenom paketu? Inače, nemoj da se sekiraš što se tiče Microsofta. U prošlom postu sam napisao šta je ovde očigledna namera a kao što kaže stara klingonska poslovica „Čuvaj se romulanaca koji nose poklone“
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke