Prikaz jedne poruke
Stara 16.9.2008, 17:25   #8
l_milos83
Član

Član od: 10.2.2008.
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop za oko 45000 dindzi

Citat:
Gordon Gano kaže: Pregled poruke
SiS chipset ti je prosto katastrofa. Svi kvazi stručnjaci po raznim forumima daju savete o "brzim procesorima, servisnoj podršci, best-buy notebookovima" a velika većina istih nikad nije ni videla neke od tih računara koje hvale u praksi, ili ako su videli - nisu ga poredili sa nekim skupljim (kvalitetnijim) u istoj klasi.

Stvari stoje ovako:

- hoćeš jeftin notebook, eto, nemaš neke posebne zahteve i hoćeš da ga koristiš za "svašta po nešto" tj ništa konkretno - već da udješ u svet notebook-ova: kupi neki taj Asus sa tim budjavim SiS chipsetom, oduševaljvaj se malo svojom novom igračkom i raduj se jer si kupio (to ti misliš) best baj računar jer si očigledno uštedeo pare a kupio svoj core2duo na 2ghz.

- kad budeš prevazišao te dečje bolesti svakog novog notebook korisnika, prodaćeš svoju igračkicu, tj notebook za početnike, i naučićeš da ceniš stvari koje nisu ogromnim slovima napisane po tim "blic" katalozima. Pre svega, pitaćeš koji je chipset u tvom računaru (gde će samo dva biti dozvoljena, a ni jedan nije SiS, a ni Via), pitaćeš ko je pravio bateriju i koliki je njen kapacitet, pogledaćeš da li je tvoj laptop od tanke plastikice ili ima možda nekog magnezijuma u tom kućištu, naučićeš da docking connector nije samo tamo neka stvar koju ima tvoj računar a ne služi ničemu i samo podiže cenu, pitaćeš se kako si mogao da ne znaš prednosti spill resistant tastature, hdd anti-shock mehanizma, znaćeš da intel Pro wireless ipak nije isto što i 3rd party wireless rešenje... itd itd..

Isto kao što verovatno znaš da BMW 1.6i sa 4 točka nije baš isto što i Dacia 1.6Mpi sa takodje četiri točka.

tako ni Asus/MSI sa Core2Duo nije isto što i Lenovo ili Toshiba sa istim tim procesorom.

Tako nekako.
Posto ja imam istu dilemu oko slicnih modela asus MSI ali takodje i Toshibe serije a 200 ili a 210 ako jos uvek mogu da se nadju ti stariji modeli.
Znaci po tebi je sigurno bolje dati 5-10k vise para ili uzeti mozda nesto slabiji model nego uzeti pristojnu masinu na papiru ali da to bude asus/msi
Toshiba mi se veoma svidja ali za novac koji imam moram se odreci veceg harda i mnogo veceg rama koji bi svakako dokupio. Kakva su tvoja iskustva sa pomenutim notebookovima?
l_milos83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke