tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 20.11.2020, 13:10   #358
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Raste standard koliko god to mi ne hteli da priznamo. Samo mi matoriji imamo malo širu perspektivu kako je to nekad izgledalo, pa nam sve ovo deluje prenaduvano.

Ovde ima dosta ljudi koji pamte 90-te kada se doživljavala ekstaza samo ako igra uspe da se pokrene sa godinu-dve starim hardverom Ja sam krajem '99 imao "nov" komp koji već 2001. nije mogao da pokrene GTA III

Kasnije se standard pomerio na to da možeš svaku igru da pokreneš, ali se dobrim framerate-om smatrao konzolaških ~30FPS na visokim podešavanjima. To je možda ta 8800GT era, gore-dole par godina.

Evo nas sada, već neko vreme smo u tih must-have 60FPS i 144FPS za profi igranje.

Mislim, super je igrati se u 60FPS, ne shvatite me pogrešno, ali ja sam i dalje sasvim okej sa tim da smanjim volumetric clouds sa ultra na high (jer je*eno ne gledam sve vreme u vis dok igram), odigram to što odigram i teram dalje... ili čak i da igram na nižem framerate-u, makar zakucao FPS na 40~50... jer volim da čačkam grafička podešavanja, a i tako sam rastao da mi je privilegija da igra uopšte radi Ali razumem ljude koji neće da se bave time i lakše je da daju koju stotku evra više i ne misle. Naročito u ovo doba kada se manje troše novci na druge vidove zabave.

Neka se gura high-end, ovo su lepe vesti i od Nvidije i AMD-a. To gura razvoj i mid-range karti koje ću ja, iako u boljoj finansijskoj situaciji sada nego kad sam bio klinac, još uvek pre ciljati. Manji format, hladnije, manje potrošnje i sa više para u džepu koje mogu da iskoristim da odvojim **** od stolice malo.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke