tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 19.11.2020, 14:22   #341
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Neko je gore pomenuo planirane agresivne cene za ono što se sada smatra za nižu srednju klasu. To je izgleda istina, nV je zahtevala od partnera da se kod 3060 gađa MSRP između 250-300$ pa su se partneri žalili i pisali recenzantima poput GamerNexus-a da tako neće imati praktično nikakav profit.

Pretpostavljam da je ta cena postavljena na osnovu očekivanog 6700 za ~320$. Verovatno već znaju da je malo brži od 3060 pa će u skladu sa tim morati da postavljaju cenu. Tako da će sigurno biti dobrih a pristupačnijih karti nešto kasnije i one bi trebalo da budu pravi best buy za sve kojima je cena bitan faktor. Takođe, ako se pogleda snaga tog novog midrange-a, to će biti prilično slično kao ono što se nalazi u novim konzolama. Drugim rečima, to su karte sa kojima će moći narednih više godina da se igra sve u jako lepim podešavanjima jer će sve biti optimizovano dobro da radi sa tom snagom.

Tako barem ja vidim stvar, i npr. očekujem da kad se tržište slegne i smiri mogu za 200-300€ da kupim nešto što će opet da me služi 3-4 god bez većih problema, kao što me je i 1060 evo 4 god. Da li bi bilo bolje da je takva karta 170€ a ne 270€, bilo bi naravno ali jbg. većina u svetu očigledno ne pravi frku oko 100 jedinica gore dole, to im je dvateseti/trideseti deo plate i cena izlaska u subotu uveče. To što je mnogima ovde to takav trn u oku je samo gorak podsetnik gde živimo, kakve su nam plate, kakve marže...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke