Prikaz jedne poruke
Stara 26.8.2020, 12:06   #15
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Laptop za posao

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Meni lično MacBook Pro savršeno odgovara za poslovne stvari. Navikavanje je trajalo oko minut. Imam utisak kao da ponovo koristim Amigu, posle 25+ godina drndanja sa Win platformom. Neprocenjivo. Win mi je ostao na gaming mašini.

Ja sam uzeo MacBook Pro od 13 incha. Ne znam da li ti je takav ekran suviše mali?

Baterija je zver, a Macovi traju godinama. Ovde ih ljudi baš dosta koriste.
To je jedini razlog zasto bih kupio - zbog komfora u radu i dugotrajnosti.

Supruga ima Mac Book Air od 13", i definitivno mi vise odgovara 15".

Ocigledno je sve stvar navike.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ako nabavljaš Dell XPS modele porazmisli pre kupovine o tome koliko ti je bitna autonomija laptopa tj. koliko dugo baterija treba da izdrži bez punjenja.

Recimo, Dell XPS modeli sa 4K ekranom su poslovično poznati po tome da ne mogu da izdrže duže od pet-šest sati sa jednim punjenjem dok recimo 1080p modeli mogu da traju i do osam-devet sati. Dakle, trade-off uvek postoji između rezolucije ekrana i kvaliteta prikaza (a 4K ekrani na Dell laptopovima su stvarno vrhunski) i trajanja baterije.

Takođe, uzmi u obzir da pod punim opterećenjem XPS serija ume da bude veoma bučna i da se uz to poprilično zagreje. Govorim o tome da recimo svoj Dell XPS 15 9750 ne mogu da držim u krilu a da se zbog vreline ozbiljno ne zabrinem za potencijalno potomstvo

Ali da XPS serija vrhunski radi svoj posao, to stoji.

Možda porazmisliš o Dell Inspirion 7XXX seriji koja je dosta jeftinija od XPS serije a opet nudi zaista puno za uložen novac (dobiješ čak i aluminijusmki finish u tom cenovnom rangu )
Generalno mi je laptop uvek na punjacu, ali kada putujem negde - zasto da ne, da traje sto duze.

Iz ovog ugla, pre bih dao pare za Mac Book Pro nego za Dell XPS 15.


Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja i dalje ne kapiram što bi davao tolike pare za posao koji si opisao...
Zbog komfora u radu, mozda da se naviknem polako na Apple i da u buducnosti kupim iphone, itd itd...

Vec imam Air Pods Pro, supruga ima Mac Air, pa mozda da sve prebacimo na Apple.
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke