tema: [Tablet] Intex IT-M709MR (WIP)
Prikaz jedne poruke
Stara 20.9.2011, 15:29   #1
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Intex IT-M709MR (WIP)

Postao sam vlasnik ovog malisana pre nekih 10ak dana i pokusacu da sto pre napravim neki mali review njega,jer zbog obaveza za fakultet ne stizem bas.



Za pocetak osnovne karakteristike:

Dimenzije : 186x112x85 mm
Masa : 380 gr.
Operativni sistem : Android 2.2
Procesor : ARM Cortex-A9 1GHz Dual-Core
3D chip:Mali na 400mhz sa 3D acc. podrskom
Dijagonala ekrana : 7 "
Rezolucija ekrana : 800x480 px
Interna memorija : 8192 MB, RAM:512MB, ROM:512MB
Maksimalan kapacitet kartice : 32 GB
Tastatura : Virtuelna
Povezivanje : 3.5mm audio izlaz, HDMI, USB, Bluetooth, WLan,
Ulazi : Mikrofon,
Izlazi : 3.5mm audio izlaz,
Baterija : 3750mAh


Pakovanje:



U kutiji velicine A3 sveske dolazi sledece:
- tablet naravno
- usb kabl
- usb punjac sa dodatkom koji ide u struju
- 3.5mm slusalice
- daljinski (njega jos nisam probao)
- uputstvo
- jako zgodna futrola


Prvi utisci:

Cim uzmete tablet u ruke,ko ne zna cenu,odmah pita kol`ko ovo cudo kosta,jer izgleda dosta skuplje.Zadnja strana je uradjena od kvalitetne bele plastike,dok je oko ekrana oblozeno,rekao bih aluminijumom,ili slicnim metalnim materijalom.Lepo stoji u ruci,nigde se ne krivi plastika,nista ne skripi dok ga drzite.
Sa gornje strane se nalaze volume + i - tasteri,lock key,menu i back dugme.Sa desne strane nalazi se micro usb ulaz,(mini?) hdmi ulaz,napajanje i 3.5mm ulaz za sluske.Ispod 3.5mm ulaza se nalazi kapica koja pokriva micro-sd karticu.I na kraju,na donjem delu se nalazi IR risiver,verovatno za gorepomenuti daljinski.



Softver:

Uredjaj dolazi sa preinstaliranom 2.2.1 verzijom Androida.Od standardnih programa su tu:kalendar,gmail,search,video,music i sl.Market ne dolazi instaliran a ja do danas nisam uspeo da nadjem verziju koja radi.Koliko sam citao po internetu,market radi na malom broju tableta,resenje je applib aplikacija,koja ne znam iz kog razloga ne podrzava ovaj moj.Uz tablet dolazi zgodna aplikacija appinstaler uz pomoc koje instalirate apk fajlove sa kartice ili sa njegove sopstvene memorije.
Od launchera,po instalaciji dobija se ADW launcher,doduse starija neka verzija.Ja sam instalirao poslednju verziju i tablet prosto leti kako radi.Otvaranje menija je momentalno kao i kretanje kroz isti.Probao sam i GoLauncher,Launcher Pro + ali su oni dosta sporiji nego ADW.Na netu ima brdo tema koje daju ADW lepsi izgled,ikonice,dock bar i ostalo.



Povezivanje:

Tablet u sebi ima wireless kao i bluetooth.Wifi radi odlicno,ali licno misljenje je da slabije hvata signal nego npr telefon ili netbook koje imam.Mozda je to normalno,mozda i nije,ne znam,nov sam u ovom svetu.
BT radi odlicno kao i prebacivanje fajlova sa tableta na telefon i obrnuto.

Surfovanje:

Instalirani browser radi odlicno.Skrolovanje stranica ide glatko,bez prekida.Moze da se instaliraju Mozila i Opera,ali ja i dalje koristim fabricki browser jer za pregled foruma koje svakodnevno posecujem koristim Tapatalk aplikaciju.Skajp nisam nasao za 2.2.1 verziju,trazi 2.3,ali sam nasao IM+ program koji podrzava brdo mesendzera,ali ga jos uvek nisam probao.



Multimedija:

Fabricka aplikacija za pustanje video fajlove je pustila 720p film bez ikakvih dodatnih instaliranja i film je isao glatko,bez seckanja i kasnjenja zvuka.Sami zvucnici nisu preterena jaki pa i nisu najpogodniji za neke sedeljke,zurke i slicno.Zvuk preko slusalica je sasvim zadovoljavajuci.3D galerija radi lepo,koristi sav potencijal 3D akceleratora,mada od picture-managment aplikacija ja iskljucivo koristim Quickpic.


Poslednja ispravka: Skols (20.9.2011 u 18:30)
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
Aibo (25.9.2011), Stefan programer (17.7.2013), Vavilon (15.2.2012)