Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2012, 17:13   #32
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
a sta fali rezultatima? kakvi bi oni trebalo da budu da bi obecavali mnogo?
Trebaju da budu bolji od Chiefteca. S obzirom na to koliko je napajanje "bogatije" unutra od Chiefteca, regulacija koja jedva prolazi ATX specifikaciju na 12V je losha.
Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
zadovoljavajucim kvalitetom izlazne struje? sta to u praksi realno znaci? sta su to "ostali kvaliteti"?
U praski znachi da ce se mosfeti manje muchiti sa peglanjem, shto znachi da ce se izmedju ostalog i manje grejati, shto znachi mnogo toga. Pod ostale kvalitete podrazumevam buku, grejanje, kablove, kvalitet izrade, pa i tu crnu efikasnost, koja ni nije bitna. Uostalom, mi ovde raspravljamo o softverski merenim vrednostima, kojih jedva i da ima.
Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
napajanje je dovoljno jako ili nije dovoljno jako, ima zastite ili ih nema, ima kratke kablove ili ih nema, modularno je ili nije. sve ostalo je cista metafizika od koje niko nema nista, osim sto testeri testiraju a deca po forumima se loze
Ochigledno da imamo malo (vishe) drugachiju filozofiju kvaliteta napajanja. Meni je bitnije i kako ce to neshto da napaja, pored toga da li ce uopshte da ga napaja. Po tebi je svejedno da li ce da kupi LT500 ili Enermax Pro82+ 525W. Oba imaju dovoljno snage. To da li ce deca da se lozhe na testove ili ne, mene ne zanima mnogo.

Uostalom, slobodno neka kupac odluchi shta ce, ja sam svoje mishljenje dao. I dalje mislim da je Cooler Master GX450 savrshen kompromis jacheg od SS400-ET, a ne nepotrebno i preterano jakog.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke