Prikaz jedne poruke
Stara 25.3.2010, 5:52   #78
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

@balu
Super je to što si ti znalac, veruj mi.Verovatno spikaš englski, do bola dobro.Ja ne.Ni maternji mi nije jača strana.Pored toga što ne stojm baš najbolje sa engleskim, ruskim i mojim maternjim, srpskim, to me nije sprečilo da budem vođa projeta prevođnja jedne igre.Reč je o igri S.T.A.L.K.E.R. - Зов Припяти ili na engleskom, ako ti je lakše, S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat.
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=52117
Čak postoji tema na ovom Forumu.Veruj mi na reč, ni engleski ni ruski ne poznajem toliko da bih sebe ubrojao u one koji znaju.Za prevod smo kao "source" koristili engleski i ruski predložak.Tačnije, ruski sam jedini ja koristioa on je bio jedini original , engleski je bio prevod nekih volontera iz Rusije.
A veliš da neću daleko dogurati bez znanja engleskog.Znam.Trudim se da ga naučim , međutim , to nije tema.Niti je tema "šta će vam tutorijali na srpskom, kad već imaju odlični na engleskom".
U pravu si, šta će nam uopšte srpski.Niko vas ne tera da prevodite help i bakrače na srpski, ko je to vama tražio.Ako imate neku informaciju o tome, uključite se na temu, inače čemu vaš boravak i postovanje na temi.
Poenta mog prethodnog posta je bil na taštini "eksperata" koji posećuju temu a ne žele da daju ni jedan valjan ogovor na postavljeno pitanje.A Pitanje je jednostavno, "3DS Max tutorijali za početnike".Uprkos tome oni uzimaju učešće na temi.Izuzetno konstuktivno, sve u stilu, pročitaj help iz Max-a i ne davi.
Mučno je čitati takve nadmene postove.Pre svega, taj help, nije tutorijal samo za početnike.Izuzetno je obiman i jednom početnik je užasno teško u svemu tome da se snađe, barem za krako vreme.Zašto se ljutite na one koji bihteli brzo da dođu do nekog opipljivog rezultata kad ste i vi bili takvi na početku.Zašto bi novajlije učile tako sporo kao vi, zar nije ništa napredovalo u tom smislu.Jeste, to sam siguran.Samo nek se sete oni koji su počinjali pre 5-6 godina koliko su teško dolazili do kvalitetnih textura, a sada na netu ima toga koliko hoćeš.Banalan primer, ali je tako.Na Youtube entuzijasti kače svoje "vratolomije" a toga ranije nije bilo i što bi mi prolazili vaš trnoviti put?Zar je to preduslov da budmo kreativni.Ne bih rekao.
A tema je trebala da bude, lagani uvod u svet 3Ds Max-a i 3D modeliranja.Da, i uvod u sam help i tutorijele iz Max-a,što da ne.Ovako je sve osim uvoda u magični svet 3Ds Max-a.Opet kažem, Vašar taštine i ništa više.
Niko vama konkretno nije tražio pomoć i nema potrebe da je javno odbijate, jer nije vama ni bilo namenjeno.Forum jeste, kako ti kažeš mesto za "deljenje ideja i iskutava" ali je ova tema nije.
Sasvim bi bilo OK da ste svi vi iskusni dali svoju "ispovest"u stilu "Kako sam učio i odakle", čak i neku anegdotu, nebi bilo loše.Ovako je ništa više od vašara taštine.

Poslednja ispravka: purke62 (25.3.2010 u 6:00)
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke