Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2018, 21:48   #11
nikola s
Veteran
 
Član od: 10.1.2008.
Poruke: 607
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 79 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Koje napajanje kupiti , budžet 350 Eura

Evo ti mog iskustva od pre godinu dana... ja sam kupio celu high-end gaming konfiguraciju u maju prosle godine, do tada nikad nista na KP nisam kupovao i reko ajde da vidim sta tamo ima i krenem da se javljam prodavcima sa preko 500-1000 pozitivnig ocena gledajuci ko sta nudi u svojim online izlozima.

Hteo sam da kupim najjace napajanje EVGA Supernova 1600 T2 ili Corsair AX 1500i Digital i oba sam nasao na KP. Javim se svakom ko je imao nesto od ta dva u izlogu da pitam za cenu i da se dogovorim.
Svi mi pisu isti odgovor - nema trenutno jedino sto moze od top high-end napajanja je EVGA 1600 G2. Ja se razocarao malo, reko bas sam hteo nesto od ta dva jednom u zivotu da imam najbolje od najboljeg.

Posle nadjem oglas EVGA 1600 P2 za 350e, javim se kaze prodavac nema moze EVGA 1600 G2, ja bio malo dosadan sa pitanjima vezano za druge komponente iz izloga i njemu kad je dosadilo da odgovara posalje mi taj link ipon.hu i kaze to sto ima tamo to mozes dobiti po istim cenama kao sto je na madjarskom sajtu.

Posle mi se javio jos jedan prodavac koji je vesto hvatao screenshotove sa istog tog sajta ali tako da se ne vidi koji je sajt samo komponente i cene... znaci svi odatle narucuju.

Na kraju ja prestao da pratim KP samo taj sajt i mesec dana ja svaki dan gledao i cim se pojavile komponente koje meni trebaju ja posaljem link prodavcu i on naruci sa tog linka i ja dobijem po toj ceni.

Sto se tice napajanja na kraju sam uzeo EVGA 1600 P2 za 400e jer je tolko kostao na madjarskom sajtu u tom momentu i to od istog onog prodavca koji je na KP imao oglas EVGA 1600 P2 350e, znaci ti oglasi nisu merodavni kod vecine prodavaca - niti cena niti trenutna dostupnost.

Sto se tice njihove zarade oni rade za 20% cene koje dobiju nazad sledeci put kad odu u Madjarsku. Generalno gledano, tako funkcionise sva prodaja madjarske robe u Srbiji.
nikola s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola s na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (7.4.2018)