Prikaz jedne poruke
Stara 1.11.2008, 18:03   #19
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Compiz Fusion

Pa da je tft ne bi nastavio sa postavljanjem pitanja.Sad trenutno od ponudjenih kad ukucam xrandr nema ni rezolucija koja mi treba a ni refresh.Evo,usao sam u edit mod,valjda cu se snaci nekako.Hvala!

Evo,editovao sam xorg fajl tako da sad mogu namestiti 1280x1024 85Hz.E sad se javlja problem sto kad god ga restartujem on stavi neku drugu rezoluciju i tek kad udjem u screen settings automatski namesti ovu koja treba da bude.To mislim da cu znati da namestim.

edit:
nope.Screen deo fajla mi sad ovako izgleda:

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "SSM750p"
Device "Configured Video Device"
DefaultDepth 16
SubSection "Display"
Depth 16
Modes "1280x1024_85.00"
EndSubSection
EndSection

I pored toga login screen i desktop mi imaju rezoluciju 1600x1200 sve dok ne udjem u display podesavanja!Sta bi trebalo promeniti?

E sad,malo veci problem koji se pojavio posle editovanja xorg fajla:na svakih 10 sekundi monitor mi "trepne".Da li mi moze neko pomoci u vezi ovoga?

edit 2:
Kada sam ukljucio desktop efekte ceo ekran je pobeleo i morao sam da pokrenem recovery mod.Posle toga xorg fajl mi je resetovan i moracu ponovo da ga namestam a ono "treptanje" se nastavilo i pored toga.Hm,a da ja jednostavno formatiram ovu pariciju i mir da bude?Na svaki resen problem 5 novih se stvore....

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (1.11.2008 u 19:20) Razlog: problemi,problemi i problemi!
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke