Prikaz jedne poruke
Stara 17.8.2008, 2:20   #3
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za druga do 1550e

Au bre, pa ovo je najgori moguci momenat baciti tolike pare na komp, par meseci pred predstavljanje Nehalema ili Core i7 kako je kome draze a bice 40% brzi na istom taktu.

Ja cu da ti napisem ono stom ima smisla sad da kupi, a visak nek ustedi pa oko nove godine ili kasnije kupi nove brze komponente kad mu stvarno budu trebale, ovako apsolutno nije bitno da li ima 90 ili 150 frejmova negde...
Kuciste ajde de cista egzotika necu da komentarisem prema svom ukusu.
Trenutno baca pare na sve osim P45 ploce tipa Asus P5Q pro ili Gigabyte
EP P45 DS3 is prostog razloga sto razlike u brzini nema a i sa CF kombinacijom je 5-6%, sto ne vredi bacanja vise od 100e.
Ne kapiram kakav je ovo rezac za 70e, bolje nek kupi dva obicna Dvd-rw ako mu bas trebaju.
Bolje nek kupi Q6600 jer ima veci mnozilac 9 a 9300 samo 7.5 max razlika pri kloku je par 100mhz sto je neprimetno ako i uspe da prebaci 3.6ghz sa Quadom.Za Ovo moze da uzme OCZ vendetta 2 , CM hyper 212, TT big typhoon kome je pala cena... Dovoljno je vazdusno hladjenje.
Vise od 4gb rama je razbacivanje i nece mu znaciti u igrama cak ni sa vistom...
Jedna 4870 je vise nego dovoljna osim ako ima monitor od 24" ili veci mada mislim da je ona jedna dovoljna.Jer za recimo 22" i jedna 4870 je overkill.
Corsair od 1000w je izuzetno napajanje jedno od najboljih u toj klasi, CWT build, brdo kablova, modularno, duga garancija.


Evo zasto sam ovo ovako napisao: Po meni je debilno baciti pare na hardwer koje u datom momentu ne mozes da iskoristis, a kad realno bude mogao, izaci ce toliko mocnije komponente da ce doticne vec biti prevazidjene.
Za procesore sam vec rekao, a sledece generacije grefike treba da budu spremne za DX 11 pa dase on kasnije samo ubaci, bice mnogo mocnije, po nekim informacijama Ati radi na 40nm cipovima a NV sprema G300 koji po glasinama treba da ima oko 384SP-a i Gddr5 memoriju i to u sitnijem procesu proizvodnje, tako da ce sve to brisati patos sa ovom generacijom, tako da je po meni besmisleno ulagati u to sto ce vec za 6 meseci vec biti prevazidjeno za dosta, a ovako bi ostalo kesa za Bloomfield i ddr3 ram i neku grafu sasvim solidnu.Nek uradi kako hoce ali ja sam izneo svoje misljenje...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
A M G (17.8.2008), dzonihsv (17.8.2008)