tema: Dark souls 3
Prikaz jedne poruke
Stara 15.7.2020, 2:07   #832
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Generalno pitanje.
Zašto ovu igru (i sam serijal) smatraju među najtežima, tj u vidu da su igre baš teške?
Šta je to toliko teško da se razlikuje od drugih? Da li postoji verzija igranja gde ako igrača jednom ubiju kreće iz početka?
Jel u pitanju baš toliki hardcore?
danilo ti je dobro objasnio. ako se secam, ja sam prvi deo presao tek posto sam poginuo skoro 2.000 puta (sigurno dobrim delom i zbog input laga koji sam imao na tv-u koji sam koristio umeso monitora, ali opet)...

moguce da su mi ekspanzije u drugom delu bile jos teze. ubije te u pojam kad moras ponovo da se probijas do boss-a posto te ubio. igra te surovo kaznjava kada izgubis, a mnogo je teze savladati boss-a ako pokusaji nisu jedan za drugim (bez probijanja izmedju).

sitniji protivnici prestanu da se spawnuju ako ih ubijes mnogo puta (prelazeci istu deonicu vise puta) i time ti onemogucavaju beskonacno levelovanje. ne mozes tek tako da grindujes i postanes toliko jak da ti boss bude lak.

takodje, neke stvari nisu ocigledne i potpuno objasnjene, sto sve cini jos tezim (ako ne guglas). jednostavno budes bacen negde i "snalazi se".

najbolje da probas, ali budi spreman da ti igra upropasti ostale. posle dark soulsa, sve druge akcione igre su mi postale samo grafika i napucavanje, eventualno price... ne mogu da ih nazovem nikakvim izazovom.

u najkracem, dark souls me dobrim delom podseca na stare dane u fliperani, kada je igranje imalo posebnu car i frustraciju.
tada kada izgubis, ostanes bez zetona, odnosno para. a ovde kada izgubis, ostajes bez vremena. kazna za izgubljen zivot je da gubis minute zivota probijajuci se do narednog pokusaja da predjes nekog od bossova, samo da bi (najverovatnije) ponovo nastradao. a vuce te. mazohizam koji trpis, jer kada konacno uspes da prodjes neki deo, blizu si da slavis. a to je ta car koju je vecina igara odavno izgubila.

po meni, igra je zbog toga u stvari savrsene tezine. ne bih rekao totalni hardcore, kao sto su one bulletstorm igrice i slicno. ali meni je bila na granici da je batalim, ali je nikako ne batalim.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
filpan (15.7.2020)