Prikaz jedne poruke
Stara 13.8.2009, 22:45   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zamena za MS Access razvojno okruženje - MySQL

Citat:
Jenkiduduldu kaže: Pregled poruke
Krenuo sam sa radom.
Odlučio sam se da počnem sa MySQL-om i Javom. Instalirao sam MySQL 5.1 Community Server, MySQL Workbench 5.1 OSS i interesuje me sledeće:

Kada kreiram bazu u Workbench-u, kako da je ubacim tamo gde stoje ostale baze MySQL servera?
Instalirao sam i GUI tools i u MySQL Administratoru ne vidim opciju za Import šeme baze podataka ili nešto na tom principu.
Znam da sam iskoristio Migration Toolkit da bazu radjenu u Access-u ubacim u MySQL server i ona se nalazi na spisku šema baze koji se vidi u Katalogu Administratora, ali ovo ne mogu da provalim.

Hvala.
E pazi postoji jedna caka Windows verzija MySQL Workbencha je obogaljena do zla boga dok je Linux verzija u fullu i ima sve one alatkice koje će ti biti od koristi kada zaista ozbiljno kreneš u dizajniranje svojih baza. To naravno nikako ne znači da sada moraš da pređeš na Linux. Nikako. Nema potrebe za time. Windows je odlična razvojna platforma iako zbog nekih licenciranja programi kao MySQL workbench ne mogu da pokažu pune potencijale na njemu.

Za sada ti je moja preporuka da prilikom kreiranja svojih baza koristiš staro dobro oprobano i nezamenjljivo sredstvo...papir i olovku Ako ti nešto znači ni ja ne uzimam MySQL Workbench toliko često u ruke iz jednostavnog razloga što ga koristim samo u situacijama kada moram da vizuelno prikažem komplikovane relacije. Zato za početak ne bi bilo loše da se u potpunosti posvetiš kreiranju relacija (tabela) isključivo putem SQLa i komandnog prompta. Znam , zvuči surovo ali bitno je da shvatiš osnove SQLa tako da možeš da ih kasnije promeniš kada budeš radio i sa naprednijim alatima. U slučaju baš krajnje odbojnosti prema konzoli možeš da koristiš phpMyAdmin i njegove neke prednosti ali ne zaboravi da ne bežiš od čistog SQLa.

Što se tvog konkretnog pitanja tiče u File meniju ako se dobro sećam (nisam skoro zalazio u Windows) imaš opciju eksporta u čist SQL fajl. Dobijaš tekstualni .sql fajl koji možeš da uvezeš na razne načine na svoj server. Uvoz možeš da uradiš ili putem shella
Kod:
mysql -ukorisnicko_ime -p -hlocalhost naziv_baze < eksportovani_fajl.sql
ili putem Taba Import u phpMyAdminu.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Jenkiduduldu (14.8.2009)