Prikaz jedne poruke
Stara 26.3.2006, 19:14   #1
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Thumbs up Tolkien World...

Sto se tice filma, ima tu mnogo propusta. Meni je definitivno najvise zasmetala uloga Liv Tejlor i onoga, latentnog, sto glumi Gandalfa. Prvo sto me je iznerviralo, to je izbacivanje Glorfindela a ubacivanje Liv Tejlor na njegovo mesto i kasnije njeno obracanje Aragornu, kada ga pita zasto se plasi svoje proslosti.
Koga bre pitas snajko!?
On je bre Aragorn, sin Aratornov, jedini zivi po muskoj lozi naslednik Izildurov i jedini koji ima pravo da upravlja Gondorom, a ti mu delis savete.

Drugo (sto im najvise zameram) jesu preduge i pateticne scene u kojoj se Aragorn i Arven, nesto po Hollywood fazonu, tripuju. zatim scene u moriji u kojoj oplakuju Gandalfa (kakvo bre oplakivanje? Morali su da hitaju da dosegnu Lotlorien, kako ih orci ne bi iskasapili), zatim scena u kojoj hobiti (na kraju treceg dela) 20min. skakucu po krevetu kao deca koja su dobila sladoled. Na kraju tu je Gandalf koji kada ga pogledate ne ume ljudski ni da potrci. Bas je Kuzma u jednoj svojoj kolumni to iskritikovao i tu se potpuno slazem sa njim. Bolje bre da su stavili Kristofer Lija (koji glumi sarumana ) da glumi Gandalfa.
Ima tu jos sitnica, kao sto je besomucno omalovazivanje Gimlija, Legolas koji sam ubija Olifanta (da su dosli sa onoliko Olifanta, razvalili bi ceo Minas Tirit za pola sata), nepojasnjavanje da su se na kraju filma uputili ne u bezdan, nego u Valinor, Elrondov dolazak u Helmov ponor i td.

Sta mislite, hoce li neko da se usudi da ekranizuje Silmarilion (po mojem skromnom misljenju, najvece delo epske fantastike ikada napisano (a nezavrseno)?

Poslednja ispravka: Magneto (27.3.2006 u 17:47)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke