Prikaz jedne poruke
Stara 31.8.2007, 4:14   #42
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Po meni, krajnja je glupost ici u stranu zemlju da bi studirao na fakultetu ako ga vec imas u svojoj drzavi. Generalno govorim o studentima u Crnoj Gori koji razmisljaju da idu u Srbiju i tamo studiraju. Zasto bi to radili? Recimo zasto bi student prava ili ekonomije isao tamo? Fakulteti u Podgorici su sjajni, sa odlicnim predavacima i inostranim strucnjacima, i cijene se u regionu. Nista bolje uslove necete imati u BG nego ovdje. Moj dobar drug je planirao da upise gradjevinski fakultet, u PG je upao na budzet pa je otisao u BG, jbg tamo morao da polaze prijemni i upao je, ali na samofinansiranje (koje iznosi grdilo para) i sad se evo jos razmislja. Jednostavno, nema smisla ici u inostranstvo kad isto to imas i u svojoj zemlji, i to na vrlo visokom nivou. Plus sto podgoricki fakulteti imaju odlicnu saradnju sa srpskim, hrvatskim i italijanskim univerzitetima tako da se sve svodi na isto.
Kh kh kh kh, ne bih da se svađam sa zemljakom, ali to što govoriš bi značilo da mi je svejedno upisao u Nišu, Kragujevcu, Bijelom Polju, Srbinju itd itd...

Nisu fora uslovi uopšte, već ugled i priznanje fakulteta. Mislim, ko je sve konkretno na građevinu otišao u PG, i kako tim određenim osobama dobro ide, ja prvi ne bih nikad zaposlio takve radnike...(poznajući dobro te osobe)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke