Prikaz jedne poruke
Stara 30.5.2012, 17:58   #15
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Srpski FLOSS Magazin

Оставио коментар на страници нултог броја, али није на одмет да га „налепим“ и овде:

Још увек нисам стигао да прочитам текстове, али сам „прелистао“ оба издања и (гледајући мојим очима) уочио неке визуелне и функционалне недостатке:

- Фонт за насловну страницу и наслове ми се не свиђа, а у ћириличкој изведби је чак тешко разумљив. Макар мени.
- Порадите на бојама позадинских елемената. Рецимо она наранџаста за лиценцу је у најмању руку „ружњикава“
- Испуна у заглављу и подножју стране не треба да има белину до ивице, тј. не треба да има маргину.
- Средишњи део стране треба да има већу маргину са све четири стране. Најмање 1 центиметар, а визуелно треба уклопити идеалну размеру.
- Фонт за текст ми изгледа крзаво. Пробајте са неким другим решењем типа DejaVu, Liberation Sans или Ubundu Sans. Тренутно имате 4+ фонтова у употреби што би требало свести на максимално 3 (наслови, текст и инфо/реклам објекти).
- Висина линија је ниска, тј. редови текста су превише збијени.
- За обострано поравнавање текста обавезна је употреба растављања речи на крају реда.
- Смањите размак између главног наслова чланка и текста, или у ту белину убаците тизер /кратак увод у текст).
- Водени жиг/позадинска слика, на странама које га имају, треба да буде много блеђи како се не би мешао са текстом и отежавао његово читање.
- Било би лепше да су појмови на енглеском језику у тексту означени курзивом.
- Аутори треба да се потписују пуним именом и презименом, а у загради може да иде и надимак али није обавезан.
- Нумерација стране ми се не свиђа овако центрирано на средину и са великом капом около која беспотребно заузима најмање једну линију текста.
- Ја не бих „мрдао“ нумерацију лево/десно већ бих све терао на једној (десној?) страни јер је издање намењено читању на екрану а не обостраној штампи.

Ето, то би од прилике било то за сада. Желим вам да ЛиБРЕ! траје бар дупло дуже од Гнузиле

Живели!
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
voodoo_ (30.5.2012), __aleksandar__ (30.5.2012)