Prikaz jedne poruke
Stara 2.11.2016, 5:49   #59
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Intel Kaby Lake

Jedini pravi dobitak od Kaby Lake generacije (pored uobicajenih mozda prosecnih 5% na istom taktu) i visih taktova ce biti bolji OC potencijal zbog optimizovanijeg 14nm + procesa, a trebalo bi da dobijemo bar jos 4 dodatne linije PCI-E 3.0 od procesora ka cipsetu. E sad mozda to vecini prosecnih korinika nece znaciti, ali meni za posao znaci a znaci mi i kao entuzijasti, jer ja hocu da vidim da prosecna Z270 ploca moze da ima dva PCI-E M.2 slota , i da mogu da napravim hardverski raid stripe lagano i da to nije nista neuobicajno.(Moze i sad na nekim skupljim plocama, ali se desava da popijemo BSOD zbog Biosa, ili jednostavno Sami PCI-E SSD-ovi nisu optimizovani/podrzani za to kroz softver). Ja hocu da recimo uparim dva Samsung 960 Modela.
A nadam se da cemo oko nove godine imati i finalne specifikacije PCI-E 4.0 standarda, pa mozda do recimo juna sl. godine da imamo mogucnost za te brutalne brzine kad i ako dobijemo reviziju Z270 cipseta od strane proizvodjaca...(Kao tranzicija sa Z68 na Z68V3 / Z77 cipset - Sa PCI-E 2.0 na PCI-E 3.0)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke