Prikaz jedne poruke
Stara 23.2.2010, 22:44   #125
b0ky94
Član
 
Član od: 16.10.2008.
Poruke: 114
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Samo nam jos cirilica treba i bicemo kompletni. Iskreno mislim da Srbija pre toga ima mnogo stvari da resi pa posle internetsko-domenske finese. Nemam nista protiv, ali iskreno necu kucati na cirilici da bi otisao na neki sajt. milsim da to em sto nema smisla nema ni ekonomske isplativosti. zamislite sledece:
www.ск.рс www strci i sve pada u vodu a evo i zasto. Ako da bi ukucali www morate da idete na latinicu ili EN onda da bi napisali sledece trebate se prebaciti na cirilicu i tako svaki put.....Dobro ne mora se uvek kucati www, ali pojedine sajtove ucitava samo ako upisemo www (desavalo mi se) i sta onda?
Stalno i stalno i stalno.......A mnogi koji za to ne znaju kucali bi na latinici i mnogi se ne bi snasli sa latinicom i cirilicom........
Ja uvek pitam: Zasto komplikovano kad moze jednostavno....
Da se razumemo nemam ja nista ni protiv cirilice ni protiv cirilicara (iako sam latinicar)al stvarno......Samo komplikujemo stvari....Razumem sve, dobili smo drugofg operatera (konacno ) i to je jedan dobar korak nece svako da nas pomalo potkrada (moje licno misljenje) a kad se rese jos mnogi drugi problemi i situacije, mocicemo da razmisljamo i o cirilicnom domenu za koji mislim da je komplikacija dobre situacije...... .rs smo dobili, sta sad i na cirilici, nismo mi ogromna drzava ni ogromna nacija (a pola nam penzioneri ) i da nam sad trebaju 2 domena drugi za nesto malo sajtova........Dal ce biti meni otprilike svejedno, resite mnogo drugih problema i posle ce mo lako za cirilicu i za ulepsavanje i promociju.
Amin!

nadam se da ima istomisljenika, i da ih nema nije bitno....nadam se da ce ovaj post ostati u celosti jer je to moje licno misljenje, nemam nista protiv neistomisljenika, njihova stvar....
b0ky94 je offline