Prikaz jedne poruke
Stara 4.2.2006, 0:25   #1
Alex82
Član
 
Član od: 2.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični)

Ljudi, imam 2 problema pa mi treba savet. Imam laptop,star skoro 2 godine,(Mobile Intel Pentium4 2.8MHz,512MB DDR RAM-a,HDD 60GB, Toshiba DVD-RW...).

1) Na laptop-u imam instaliran program HDD Life(neregistrovana verzija), koji mi daje obavestenje da je HDD u kriticnom stanju . Sve je bilo OK do pre neki dan, kada mi je kompjuter odjednom poceo da radi usporeno, da povremeno blokira i na kraju da mi izbacuje blue screen u okviru kog je pisalo da ukoliko mi se ovo ponovi, ubacim BOOT-abilan disk i pokrenem Sisem Recovery. Ja sam to i ucinio,medjutim, kako se nista nije promenilo, beckup-ovao sam podatke i formatirao HDD uz instalaciju novog sistema(XP PROFESSIONAL). Na moju veliku zalost, HDD Life mi opet pokazuje da je HDD u kriticnom stanju, komp mi radi usporeno...
Da li mi je HDD puk'o nacisto i ako jeste gde da povoljno uzmem novi istog gabarita?

2) Takodje mi se javio problem sa DVD-RW-om. Do pre skoro mesec dana sve diskove je citao besprekorno ali... Desava mi se sledece:
CD-RW diskove nece uopste da mi reze
CD-R reze bez ikakvih problema
DVD-RW diskove hoce povremeno da nareze kao i DVD-R
U cemu je fora?!

Unapred hvala
Alex82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke