Prikaz jedne poruke
Stara 16.2.2009, 17:58   #1
mikimaricic
Novi član
 
Član od: 25.1.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako prenjeti zvuk sa PC na SONY DAV-DZ100

Pošto sam jučer uspio spojiti s-video kabelom TV i PC,spojio sam i zvuk(aux kabelom ili banana-činć,kako se već zove) i tako dobio stereo zvuk ,e sad,pošto imam spojeno kučno kino na TV. i to preko scarta htio bi nekako spojiti zvuk sa zvučne kartice na kučno kino. problem je u tome što mi kučno kino ima samo jedan jedini scart ulaz koji je već zauzet (TV). Zanima me da li bi se teoretski moglo spojiti i bili i kako bi funkcioniralo da prvo na taj jedan scart na kučnom kinu spojim scart adapter(jedan muški -2 ženska)tako da dobijem 2 scart ulaza, pa da na jedan stavim TV a na drugi ponovo adapter(scart-činć) kako bi dobio ulaz i za zvuk. Kakav bi bio zvuk pošto bi to opet bio stereo priključak i postoji li kakva bolja solucija tj. drugi način da dobijem zvuk sa PC-a na kučnom kinu u 5.1 formatu jer ovako pretpostavljam da neću dobiti 5.1?! Negdje sam čitao da kod ovakvog analognog spajanja zvuka na 5.1 format postoji način sa 3 puta banana-činć kabel ali nisam uspio razumiti kako bi se to realiziralo jer mi nije jasno gdje spojiti svih 6 činćeva,nekakav adapter možda?
..Već sam dobio odgovor da ovo što sam zamislio vjerojatno neće funkcionirati ali ako tko ima kakav drugi prijedlog pomogao bi...Kucno kino je SONY DAV-DZ100
Unaprijed hvala...
mikimaricic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke