Prikaz jedne poruke
Stara 5.1.2008, 5:42   #38
tokyorush
Član
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: http://www.japanci.blogspot.com
Poruke: 42
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Nikon ili Canon u klasi DSLR-a?

Izvinjavam se svima, mala digresija.

I ja sam u fazonu skorasnjeg prelaska sa compacta na DSLR. Dugo sam eksperimentisao i ucio na kompaktu, rezultati nisu losi, ali sad hocu dalje. Takodje se lomim izmedju Nikona i Canona. Jako male razlike, ali mislim da ce prevagnuti Canon, vise iz vjernosti brendu i navike nego icega drugog.

Jedno pitanje:

U aziji ima hrpa razlicitih oznaka za Canon, pa ako je neko u toku da mi pojasni razlike izmedju:

D30 i D300
D40 i D400

Koliko sam ja upratio, ovi prvi, sa dvocifrenim brojem u nazivu modela, su novija serija. Tacno ili ne? Ovje se i cijela IXUS serija zove IXY, Japancima je jako tesko izgovoriti, pa su sebi pojednostavili.

A sad nesto gledam cijene koje ste vi navodili, dobavljaci u Srbiji i dalje deru, a? Tokyo je skup uprkos uvrijezenom misljenju da je tehnika u Japanu jeftina. Jeftina je u Bangkoku ili Hong Kongu, Singapuru, ovdje je mozemo nazvati "jeftinija". D30 (samo tijelo bez objektiva, sto je mozda moj izbor) je nekih 530 "jevrica" (naj-cijena u gradu, obicno u zavisnosti od prodavnice ide nagore), a neki od objektiva za koje sam zainteresovan su oko 300-400 jevreja.

Bas fino, na Balkanu se neke stvari nikada ne mijenjaju, zar ne?

Pozdrav

R
tokyorush je offline   Odgovor sa citatom ove poruke