Prikaz jedne poruke
Stara 7.12.2018, 17:18   #16
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Prvo ako Epic cilja Fortnite publiku onda cilja tinejdzere. Otkud tinejdzerima novac za kupovinu? Ako cialjaju Fortnite publiku tesko da ce da uvale igru od 40$ koja traje 10 sati klincu koji je vec utukao 1000 sati u Fortnite za dzabe. Prosjecnog Fortnite igraca boli patka za Ashen.

Onda i ja sam razgovarao sa korisnicima, oni iz Rusije i Juzne Amerike su dobili srednji prst npr. Epic ima i Early Access igru koja ce izaci, a nemaju ni mogucnost da korisnici ostave recenzije ni forum gdje mogu da ostave feedback . I sta onda? Kako bilo ko da sazna u kakvom je stanju igra 6 mjeseci nakon izlaska u Early Access?

Slucaj Ashen, Microsoft mjesecima promovise igru kao Play Anywhere, Igra mjesecima ima Steam stranicu, developeri najavljuju izlazak ove godine. Boom dodje dan izlaska, Steam stranica dobija TBD datum izlaska, igra vise nije Play Anywhere i izlazi samo za Xbox na MS Store-u i ekskluzivno na Epic Store-u.

Slucaj Genesis Alpha One, Prije manje od mjesec dana na Steam-u objavljen datum izlaska, igra se testirala na Steam-u vise od godinu dana, djeljena YouTuber-ima putem Steam-a, promovisana na Steam-u. Sinoc boom uklonjen datum izlaska za Steam, developeri kazu ne znamo kada ce izaci za Steam, kupite na Epic Store-u izlazi u Januaru.

Slucaj Satisfactory je jos ekstrimniji, nakon sto su mjesecima imali Steam Store stranicu i sve updat objavljivali na Steam forumo prije par dana tiho uklonise Steam stranicu i onda juce najave Epic Store ekskluzivnost.

I tako dalje. Niko od developera se nije ni udostojio da objavi zvanicni update nakon sinocnje najave, svi cute.

Placanje ekskluzivnosti za svoju radnju je jedan od najgorih nacina da privuces korisnike na otvorenoj platformi kao sto je PC. Ili budi neko i nesto i finansiraj igre od pocetka pa do kraja ili ponudi nesto sto jos niko nije ponudio na trzistu.

Eno i Bethesda izgleda hoce da prebaci RAGE na Bethesda Launcher. Mislim kako ih nije sramota nakon Fallout 76 katastrofe?

MEni se sve cini da PC platforma polako ide ka dnu gdje ce piratizovanje ponovo da postane najlaksi nacin igranja igara. Isto se desava i sa filmovima i serijama, svi oce svoje servise i svi gledaju sebe, a zaboravljaju korisnike od kojih zive.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke