Prikaz jedne poruke
Stara 4.3.2014, 12:37   #3
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: - Podrska za XP se ukida 8. aprila...? -

Evo mog stava po tom pitanju: u našoj maloj firmi, ja sam zadužen za IT, što uključuje izbor i hardvera i softvera. Na svim kompjuterima nam je instaliran WinXP (negde Pro, negde Home), zajedno sa MSSE antivirusom.

Što se tiče prestanka podrške za XP i poziva za apgrejd, moj odgovor je da mi za sada ne pada na pamet prelazak na drugi operativni sistem, niti kupovina novih računara. U suštini, bar nekoliko narednih meseci ću pratiti šta se dešava, ali ne verujem da ćemo bilo kako reagovati do kraja 2014.

Plan je da kompjutere i Windows apgrejdujemo tek kada nam neki od postojećih kompjutera crkne, pa budemo prinuđeni da kupimo nove.

E, sad, kad su u pitanju kućni korisnici - moj predlog je da se instalira Win7, kako se ne bi o tome bar brinulo

Romantic, ja bih tebi preporučio da sve bitne fajlove prebaciš na D particiju (eventualno i na neki USB fleš i/ili DVD), pa da lepo instaliraš Win7 umesto tog XPa (tvoja konfiguracija iz profila je sasvim OK za Win7). U svakom slučaju, nema razloga za neku žurbu...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke