Prikaz jedne poruke
Stara 12.10.2008, 17:44   #8
Schnak3
Starosedelac

Član od: 1.9.2008.
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Zaštita na Internetu i zaštita sajtova

Citat:
Danilo Cvjeticanin kaže: Pregled poruke
Ok, samo bih voleo videti koji to iskusni "hakeri" imaju tako dobre php mailere koji salju u inbox.

Danas spam zastita kod gmail-a, yahoo-a, hotmail-a je tako dobra da uglavnom sve phish(scam) mailove odmah salje u bulk/spam folder.

Problem je sto se na black marketima u svetu prodaju ogromne mail liste za male mare, znaci da su dostupne svima i spammeri vise ne mogu idealno da odrade svoj deo posla, jer je uglavnom sve blacklistovano.
Nope.Probao sam mnogo puta na svoj e-mail i radi.Na internetu se mogu naci programi i skripte (uglavnom se placaju mada ima i besplatnih) ali ja sam nasao na jednom domacem hosting sajtu.

Citat:
Danilo Cvjeticanin kaže: Pregled poruke
Za Joomlu si u pravu. Mada i najnovija verzija je busna. 0day exploiti cine cuda. Npr, to sto si spomenuo verzije ispod 1.5.xx, mislis li na "token" ili nesto drugo? Tacnije ovo :

???

Problem kod free cms resenje je to sto to rade ljudi koji nisu placeni za to, a obicni korisnici kao mi sigurno ne placaju donacije i slicne stvari. Zato problemi i nastaju jer nema ko da radi na sigurnosnim problemima. Tako da ja nikada nisam za free php resenja tipa joomla, mambo, phpnuke, e107, drupal itd..

A sto se tice Gmail Brute Force Attacker-a nemam sta da kazem. To je cista glupost. Citao sam dosta o tome i jos nisam nigde nasao da je neka sifra provaljena, tako da bruteforce metode polako idu u penziju, za dobar bruteforce napad ti treba wordlista teska par GB-a i masina koja bi vrtela taj napad danima, naravno sve zavisi od sifre, koliko karaktera, koja je kombinacija itd..
Spoiler za Slika:
http://www.astahost.info/viewer.php?id=2065untitled.jpg

Skinuo sam .txt fajl sa siframa engleskog jezika tezak 40mb! Ovaj .txt fajl mi otvara 5 minuta i CPU se totalno ugusi. Na tokene sam milsio mada ima i preko Perla i cmd-a. Bruteforce je tezi nacin, ali ovaj iz "recnika" mi se cini razumnim.

Obrisi link ako neces da dobijes ban.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke