Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2020, 1:18   #1326
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Postoji li neki nacin da se napravi "savrsena" kopija, posto mi prosto nije jasno kako to da ova 4 plejstejsnsa sto nece da citaju kopije citaju bez po muke originalnu i muziku i filmove i igrice, bez ikakvog seckanja i zvrckanja lasera.
Savršena kopija ne postoji jer materijali i tehnologija presovanih i rezanih diskova nisu iste. Presovani su bolji, reflektivniji i dugotrajniji.

Ne polazi mi sad za rukom nikako da nađem originalni članak koji sam čitao pre više godina da proverim ove brojke... ali na sećanje, poenta je da najkvalitetnije rezani diskovi imaju oko 85% čitljivosti originala, ako su loši i rezani na lošim rezačima/velikim brzinama, čitljivost opada čak do 55-60%. Pirati se uglavnom nikada nisu previše cimali da koriste kvalitetnije rezače i diskove pa je većina igara i filmova verovatno bliža ovoj nižoj granici, tj. mnogo manje čitljivo od originala.

Danas više ne znam gde bi i našao neki dobar rezač, kao što su nekada Plextori bili recimo, a bilo je i audiofilskih rezača za CD-eve i sl. Ali sve je to manje više istorija sad.

Ne znam za XB-ove i sl. ali za PS2 je to uvek bila boljka. Mom burazeru se PS2 slim mučio da učitava neke rezance još kad je 5-6 god imao. Kućno korišćen i pažen lepo. Sada su i najmlađi PS2 stariji od toga, pogotovo ti fat modeli...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke