Prikaz jedne poruke
Stara 31.3.2014, 23:40   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Nije zlato sve sto sija !

E ljudi moji, ovo je moj nazovi-mod. Ukratko cu vam objasniti zasto i kako je nastao, koga ne mrzi da procita .
Pre nekoliko meseci krenuo sam da pravim sebi malu radionicu u kojoj bi mogao da se bavim svojim hobijima, popravkama, jednostavno moju malu privatnu bet-pecinu. Kako je vreme prolazilo, sve vise slobodnog vremena sam poceo da provodim u radionici, cak sam poceo i ispite da spremam njoj. Od pocetka sam planirao da ubacim i neko kompjuterce koje bi moglo da izadje na youtube i eventualno da pokrenem neki stariji Solid Works.

Long story short, sklopim ja racunar pre par dana na kartonskoj kutiji od maticne, nakacim pci wireless karticu, nahvatam net sa telekomovog modema udaljenog nekih 20ak metara i 4-5 zidova, lovely jubbly. Medjutim, kad sam sve to stavio u neko no name kuciste, brzina neta je pala na 0.2 Mbit, pokusao sa skinutom stranicom, podignutim kucistem na stolu, ali brzina je bila uzasna. Izvadim masinu ponovo na karton, net je super. Kao da je kuciste bilo Faradejev kavez, iako je antena normalno izvan kucista.
Tada sam dohvatio brusilicu, iako je bilo pola 10 uvece i iskasapio to kinesko kuciste, ne vodeci racuna o estetici vec iksljucivo o funkcionalnosti (a pride me je uhvatilo da zavrsim celu stvar isto vece, k'o da mi je poslednje). Rezultat vidite i sami.

A sam naslov sam stavio iz razloga, iako sam uradio par modova koji su daleko lepse ispali i u koje je ulozeno daleko vise novca i vremena, ovaj ,,mod" mi je iz nekog razloga najdrazi. Osecaj kada sam sve sastavio, nakacio na zid i naravno ,,nahvatao" svih 4 Mbita bio je slican onome kada sam davne 93. dobio komodora debeljka ili 99. dobio svoj prvi PC.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Filip89x (1.4.2014), Game fever (2.4.2014), JzmA (1.4.2014), lobanja (4.4.2014), Lord Vucko (8.5.2014), modd4fun (1.4.2014), Sh0m1 (3.4.2014)